Kas suurem langus hakkab läbi saama?

Tõnis Oja 06. juuni 2008, 00:00

Juba mitmendat päeva on Tallinna börsi aktsiate hinnatabelis näha üsnagi tihedalt tõusvaid aktsiaid. Mis aga olulisem, tasapisi on tekkinud ka käive.

Nii said enam kui miljoni krooni suuruse käibe osaliseks Arco Vara, Baltika, Olympic EG, Saku Õlletehase, Tallinki ning loomulikult Eesti Telekomi aktsiad. Viimase puhul on tegemist suuresti maksude optimeerimisega seotud aktsiate kantimisega, aga ilmselt mitte ainult.

Nimelt tekkis investoritel küsimus seoses France Telecomi ülevõtmispakkumisega Eesti Telekomi suuromaniku TeliaSonera aktsiatele. Küsimus on selline, et juhul, kui TeliaSonera ükskord üle võetakse, kas tuleb analoogiliselt Saku Õlletehasega ka kohustuslik ülevõtmispakkumine Eesti Telekomi aktsiatele?

Minu arvates mitte. Asi on selles, et kui TeliaSonera ka võetakse üle, siis suuromanikuks jääb endiselt TeliaSonera ehk Baltic Tele AB. Juhul kui France Telecom või ükskõik kes teine kunagi TeliaSonera omanikuks saab ning jätab tütarettevõtete struktuuri muutmata, on Eesti Telekomi suuromanik endiselt Baltic Tele AB.

Saku Õlletehasega oli olukord veidi teine. Selle suuromanik oli kuni käesoleva kevadeni Briti õlletootja Scottish and Newcastle ning Carlsbergi ühisfirma BBH. Pärast seda, kui Carlsberg Scottish and Newcastle'i üle võttis, läks Saku Õlletehas uuele omanikule, kelleks on ainult Carlsberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing