Signe Sillasoo • 5. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Seksikas nelik paneb loole punkti

Rohkete Kuldgloobuste ja Emmy auhindadega pärjatud teleseriaali tegelased Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), Miranda Hobbes (Cynthia Nixon), Charlotte York (Kristin Davis) ja Samantha Jones (Kim Cattrall) on pärast nelja-aastast pausi taas koos. Kõigi võimaluste linnas elavad naisterahvad on vahepealsete aastatega küll vanemaks, targemaks ja kogenenumaks saanud, kuid jäänud oma käitumiselt ja olemuselt endiselt sama vallatuteks.

Meeste, segaste suhete, armastuse ja moe teemadel pikki tunde diskuteerinud sõbrannad ei jäta seda ka nädala lõpus kinolinale jõudvas filmis. Näha saab kõrgmoodi, taevani reklaamitud kingi, stiilseid New Yorgi lokaale, jalust rabavaid härrasmehi ja suhtedraamasid. Ka huumorit, teravmeelsust ja -keelsust pole grammivõrdki vähem kui seriaalis. Samuti ei puudu filmist Carriele unetuid öid ja nutetud silmi põhjustanud Mr Big.

Olgugi et filmitegijad on üritanud kangelannade tegemisi esilinastusteni saladuskatte all hoida, on teada, et pea kõigi naisterahvaste elus on toimunud mõningad kannapöörded.

Carrie Bradshawst on saanud tunnustatud kirjanik, kes valmistub pulmadeks, vanemate naisterahvaste stiilietalon Samantha on kolinud sootuks teise linna ning kunstilembene Charlotte on õnnelik ema, kes naudib pereseltsi. Ainuke, kelle elu suhteliselt sarnastes rööbastes kulgeb, on Miranda, kellel on New Yorgi Brooklyni linnaosaga endiselt armastuse-vihkamise suhe.

Nii Carrie rolli kehastav Sarah Jessica Parkeri, kes on endiselt ka filmi produtsent, kui ka mitmete tema kolleegide sõnul tegid seriaalist seriaali ning filmist filmi New Yorgi tänavad, pidev sagimine ja linna üldine atmosfäär. "Tänavatel on romantika ja lootus. Neil käivad iga päev vallalised naised, kes ei tea, mis on kahe sammu kaugusel," on maininud paljudele naistele eeskujuks olnud filmi peaosatäitja.

Kindlasti pole New York aga ainukene linn maailmas, mistõttu on filmisõpradel lootust ehk ka Tallinna, Tartu, Viljandi, Pärnu või mõne teise Eesti linnakese tänavatel komistada otsa suurele ja ootamatule õnnele. Elu on tükike filmist ja film tükike elust.

Filmi "Seks ja linn" režissööri ja stsenaristi Michael Patrick Kingi sõnul on peatselt kinno jõudev linateos viimane kord, mil inspireeriva naiskonnaga sellisel kujul on võimalik kohtuda. Kas see väide ka tõele vastab, teab vaid aeg.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt