5. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Tallinn kitarripalavikus

Solal' interpreediisiksus avaneb erinevatest külgedest prantsuse muusika kavas, mille hulgas on ka temale pühendatud teoseid ja esiettekandeid, samuti romantilist muusikat.

Festivali teisel päeval esineb Soome staažikaim, 30aastase koosmängu kogemusega kitarriduo. Janne Lehtinen ja Pentti Hilden on mitmekülgsed muusikud, kes on kontserte andnud kõikjal maailmas. Tallinnas esitavad nad peamiselt hispaania heliloojate Manuel de Falla, Isaac Albenizi ja Federico Moreno-Torroba muusikat ning näitavad ka kitarriduode meistriklassi.

Seekordse festivali kitarrilegend on argentiinlane Jorge Cardoso. Cardosot teatakse tema väikese re-minoorse Milonga järgi, mida pole ükski kitarriõpilane mängimata jätnud.

Cardoso on loonud üle 350 ilusa teose ja Tallinnas on nüüd haruldane võimalus kuulda neid autori enda esituses. Maestro on lubanud mängida ka muud Ladina-Ameerika muusikat. Samuti plaanib ta anda seminari oma uuemast loomingust.

Erakordne külaline on ka itaallane Massimo Lonardi, kes mängib haruldase oskusega kõiki vanu Euroopas kasutusel olnud näppepille. Lonardi on teinud üle 30 CD Itaalia ja Hispaania renessanss- ja barokkmuusikast lautole, vihuelale ning renessanss- ja barokk-kitarrile.

Tallinnas kuuleme teda mängimas Itaalia 16. sajandi õukonna- ja polüfoonilist muusikat lautol.

Festivali lõppkontserdil kõlab legendaarse Astor Piazzolla muusika ja sellele visuaalseks täienduseks on Piazzolla muusikast inspireeritud koreograafia.

Iga päev kell neli saab Vanalinna Muusikamajas kuulata head kitarriklassikat Eesti oma noorte talentide esituses.

Autor: Kersti Inno

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt