Mariliis Pinn • 5. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

TeliaSonera: 500 miljardit on liiga vähe

Prantslased teatasid, et pakkusid ettevõtte eest 282,9 miljardit Rootsi krooni ehk 472,4 miljardit Eesti krooni.

Pakkumises on ühe TeliaSonera aktsia väärtus 63 Rootsi krooni, vahendas Bloomberg ettevõtte teadet. Hind on 41 protsenti kõrgem, kui oli 15. aprillil TeliaSonera aktsia sulgemishind börsil. 15. aprilli tuli nimelt France Telecomi huvi Skandinaavia ettevõtte vastu avalikuks.

TeliaSonera juhatuse esimees Tom von Weymarn ütles, et juhatus ei toeta France Telecomi esimest pakkumist.

"Ütleme sellest kindlalt ära, kuna see on rumalalt väike, pakutud raha ja aktsiate kombinatsioon ühe aktsia kohta on liiga nigel," ütles Weymarn uudisteagentuurile TT.

Küsimust, kas TeliaSonera oleks France Telecomist huvitatud, kui tuleks uus kõrgem pakkumine, ei soovinud Weymarn kommenteerida.

Praeguse seisuga on France Telecom Euroopas suuruselt kolmas operaatorfirma nii mobiili- kui ka fiksvõrgus, ülevõtmispakkumisega soovitakse tõusta suuruselt neljandaks telekomifirmaks maailmas.

Stockholmi Evli Banki analüütik Michael Andersson märkis, et Rootsi valitsus võiks France Telecomi pakkumise vastu võtta, kui see oleks 65-70 Rootsi krooni aktsia eest.

Eesti Telekomi suuromaniku TeliaSonera aktsia kerkis Rootsi börsil eile kolmapäevasest sulgemistasemest vahepeal isegi ligi 5 protsenti kõrgemale, 58,5 Rootsi kroonile, langedes hiljem pisut tagasi.

Tundub, et Rootsi valitsuse erastamisprogramm on vähemalt pangaaktsiate puhul seiskunud. TeliaSonera puhul oleks nüüd võimalik osaga sellest edasi minna. Arvatavasti leiab müük tõsist kaalumist, kuid tavaliselt läheb rootslastel-soomlastel selliste asjadega omajagu aega. Analoogselt Sakuga tooks see kaasa pakkumise Eesti Telekomi ja TEO väikeaktsionäridele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt