Inspektsioon on karistanud 41 lagastajat

Mariliis Pinn 09. juuni 2008, 18:41

Keskkonnainspektsioon on käesoleva aasta
mai- ja juunikuus trahvinud erinevate jäätmeseaduse nõuete rikkumiste eest 41
isikut kogusummas 181 460 krooni.

Üle poole rikkumistest on seotud jäätmekäitlusnõuete eiramisega ja jäätmete ladustamisega väljaspool jäätmekäitluskohta. Menetletud rikkumiste hulgas on ka prügikoristuskampaania „Teeme Ära 2008“ käigus või selle järel ilmsiks tulnud juhtumeid, teatas keskkonnainspektsioon.

Karistatud on nii jäätmeomanikke kui ka ebaseaduslikke jäätmekäitlejaid. Mitmetel juhtudel anti jäätmed üle isikutele, kellel jäätmekäitluseks luba puudus ja kes toimetasid need selleks mitteettenähtud kohta.

Näiteks trahvis keskkonnainspektsiooni põhja regioon 6000 krooniga meesterahvast, kes võttis oma naabrilt tasu eest jäätmed, lubades need prügilasse toimetada, kuid viis prahi Klooga lähedale metsa. Süüdlane tuvastati jäätmetes leidunud asitõendite järgi.

Tänu asitõenditele ja inspektori põhjalikule uurimistööle tuvastati ka Tallinnas Männikul asuva sõjaväelinnaku territooriumile viidud remondijäätmete omanik. Jäätmete hulgas olid spetsiifiliste seina kleebitavate dekoratiivkivide karbid ja muud asitõendid, mille järgi õnnestus kindlaks teha Tallinnas asuv toitlustusasutus, kust remondijäätmed pärinesid. Väidetavalt toimetasid remondimehed jäätmed minema. Toitlustusasutuse juhatajale määrati 4500 krooni trahvi ja ta oli nõus kohe jäätmed metsa alt koristama. Inspektorile toodud tõend näitas, et jäätmete äraandmine jäätmekäitlejale läks maksma 76 krooni.

Ida regioon määras 4200 krooni trahvi isikule, kelle majapidamisest pärinevad jäätmed leidis firma Talter Ida-Virumaal Iisaku vallas Jõhvi-Tartu-Valga maantee ääres. Kontrollimisel selgus, et kodanikul ei olnud ühegi jäätmeveofirmaga lepingut sõlmitud ning tal ei olnud jäätmete üleandmise kohta mingeid dokumente ette näidata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. June 2008, 18:38
Otsi:

Ava täpsem otsing