Magnettint kaitseb raha võltsijate eest

10. juuni 2008, 16:03

Rahatähtede väljalaskjate ja
valerahategijate vahel käib pidev võidujooks. Briti militaarotstarbeliste
uuringutega tegelev firma Qinetiq pakub välja lahenduse: rahatähe, mille puhul
on käte vahel võimalik selgeks teha, kas see on ehtne.

Enamasti üritatakse rahatähtede võltsimist vältida erinevate visuaalsete vahenditega: rahatähtedel on nii hologramme, vesimärke kui ka mustreid, mida näeb vaid ultraviolettvalguses.

Qinetiq on esitanud patenditaotluse: raha trükkimisel tuleb kasutada magnettinti, mis paneb rahatähe erinevad osad omavahel tõmbuma, kirjutas New Scientist.

Saamaks aru, kas tegu on ehtsa rahaga, piisab vaid rahatähe õigesti kokkuvoltimisest, et veenduda, kas magnettindiga trükitud kohad omavahel tõesti tõmbuvad.

Firma pakub, et sama tehnoloogiat võiks kasutada ka passide ja ametlike dokumentide puhul. Kuidas võiks magnettint mõjuda raha pakkimisele ning rahakotist kätte saamisele, selle kohta andmeid pole.

Süsteemi eeliseks on see, et rahatähe õigsuses on võimalik veenduda ka kohtades, kus on vähe valgust, näiteks klubides ja pubides. Samuti oleks sellest abi nägemispuudega inimestele.

Kui sellised rahatähed tulevad kasutusele, siis tuleks enne avalikkust koolitada, seisab patenditaotluses. Kui keeruliseks muudab see valerahategijate elu, sellest pole kahjuks midagi teada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2008, 21:21
Otsi:

Ava täpsem otsing