Tarvo Vaarmets • 10. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Hea rahulik aeg analüüsimiseks

Üsna igavaks on kujunenud see kohalik börsielu - indeks kerkis eilegi napilt ja tehinguid tehti vähe. Viimaste nädalate trendi vaadates võib näha, et langushoog on raugemas - aasta algusest pea viiendiku kukkunud indeks pendeldab 600 punkti ümber - ei liiguta enam otsustavalt alla ega võeta suunda ka üles.

Teada on, et kaalukaid tõuse korraldavad institutsionaalsed investorid, neid aga ei tasu siia lähemal ajal oodata, kuna makropilt on nutune ja investorid seetõttu ka pessimistlikud. Toetust on üsna naiivne oodata ka kohalike ettevõtete teise kvartali tulemustest - juba aasta esimese kolme kuuga anti signaal, et lõbusad ajad on selleks korraks lõppenud.

Suurem tõenäosus on seega taolise vaikelu jätkumiseks ja kergeks alla liikumiseks. Väga põnev oleks teada, kui kaua see kõik kestab, see teadmine võiks rikkaks teha. Eile ei liikunud tublisti üle poolte aktsiate hinnad paigastki, mistõttu on aplausi väärt seitsmemiljonilise käibega 0,14% võrra üles lükatud Eesti Telekomi aktsia. Tallinki aktsiagi aitas oma 1,32 protsendiga indeksit kergitada. Viimase paari aasta 32,86kroonise põhja sai pärast ülekaalukalt päeva suurimat, 2,33protsendilist, kukkumist juba mitmendat korda kätte aga Baltika aktsia hind.

Toredad ajad - ei pea kiirustama, saab rahulikult otsida, uurida ja vaadata, kuhu tasuks raha panna. Tihti halbade otsuste põhjuseks olevad emotsioonid on maha keeratud, järele on jäänud ratsionaalne mõtlemine. Suurepärane!

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt