Tarvo Vaarmets • 11. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Üks aktsia on raha isegi kasvatanud

Väga raske on sel aastal olnud Tallinna börsil oma raha paisutada. Ainukesena on siiani selleks võimaluse pakkunud Norma aktsia, mis on võrreldes aasta algusega kosunud tubli üheksa protsenti. Ülejäänud seitseteist väärtpaberit on miinuses, pooled noteeritutest on kaotanud vähemalt 30% oma väärtusest.

Suurimaks rahapõletajaks on sel aastal osutunud täpselt pooleks löödud Ekspress Grupi aktsia. Polegi vaja fondiemissiooni korraldada, aktsia hinna numbriline väärtus on ilma selletagi kaks korda väiksem.

Ega Ekspress Grupil kerge olegi - ettevõttel on peal korralik võimendus, kaks kolmandikku bilansist võtavad enda alla kohustused. Seejuures moodustab olulise osa kohustustest Delfi ostuks võetud suurlaen, mille intress baseerub aga üles rühkival Euriboril. See õgib päris aplalt ettevõtte kasumit.

Ekspress Grupi järel on teiseks suurimaks kaotajaks Baltika, lisaks on üle neljakümne protsendi kukkunud ka Arco Vara, Silvano FG ja Olympic EG aktsia hind.

Selle aasta aktsia hindade liikumised kinnitavad vana tõde - raskel ajal saavad paremini hakkama stabiilsete rahavoogudega head dividendimaksjad. Nii on ainukese tõusja Norma kõrval alla kümnendiku aktsia hinnast kaotanud Eesti Telekomi ja Tallinna Vee aktsia (dividende arvestades on pilt veel ilusam), ka Saku Õlletehase väärtpaber, aga seda teatavasti teistel põhjustel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt