Üks aktsia on raha isegi kasvatanud

Tarvo Vaarmets 12. juuni 2008, 00:00

Väga raske on sel aastal olnud Tallinna börsil oma raha paisutada. Ainukesena on siiani selleks võimaluse pakkunud Norma aktsia, mis on võrreldes aasta algusega kosunud tubli üheksa protsenti. Ülejäänud seitseteist väärtpaberit on miinuses, pooled noteeritutest on kaotanud vähemalt 30% oma väärtusest.

Suurimaks rahapõletajaks on sel aastal osutunud täpselt pooleks löödud Ekspress Grupi aktsia. Polegi vaja fondiemissiooni korraldada, aktsia hinna numbriline väärtus on ilma selletagi kaks korda väiksem.

Ega Ekspress Grupil kerge olegi - ettevõttel on peal korralik võimendus, kaks kolmandikku bilansist võtavad enda alla kohustused. Seejuures moodustab olulise osa kohustustest Delfi ostuks võetud suurlaen, mille intress baseerub aga üles rühkival Euriboril. See õgib päris aplalt ettevõtte kasumit.

Ekspress Grupi järel on teiseks suurimaks kaotajaks Baltika, lisaks on üle neljakümne protsendi kukkunud ka Arco Vara, Silvano FG ja Olympic EG aktsia hind.

Selle aasta aktsia hindade liikumised kinnitavad vana tõde - raskel ajal saavad paremini hakkama stabiilsete rahavoogudega head dividendimaksjad. Nii on ainukese tõusja Norma kõrval alla kümnendiku aktsia hinnast kaotanud Eesti Telekomi ja Tallinna Vee aktsia (dividende arvestades on pilt veel ilusam), ka Saku Õlletehase väärtpaber, aga seda teatavasti teistel põhjustel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing