Lüganuse vald loobib ettevõtjale kaikaid kodaratesse

12. juuni 2008, 13:44

Ehituslubjakivi kaevandamist plaaniv Trans
Urban sai nelja aastase asjaajamise tagajärjel kõik load ning kooskõlastused,
ent vallavolikogu ei anna luba isegi pärast vastavat kohtuotsust.

Ehkki Ida-Virumaal asuv Lüganuse vallavolikogu oli kursis kõigi asjaajamistega, otsustati kaevandamisluba mitte välja anda. Vallavanem Arno Rossman ütles aripaev.ee-le, et otsus tehti, kuna 141 vallaelanikku on andnud allkirja kaevandamise vastu.

Ettevõtte tegevjuht Meelis Urban andis asja kohtusse ning halduskohus käskis oma otsus uuesti üle vaadata mõistliku aja jooksul. Otsus jõustus tänavu 4. märtsil. Siiski pole vallavolikogu selle aja jooksul uut otsust teinud, vaid moodustas vaid uue komisjoni.

Rossman ütles, et nende arvates on kolm kuud mõistlik aeg uue otsuse tegemiseks ning nemad asjaga venitanud ei ole.

Trans Urban on nelja aasta jooksul kulutanud paberimajandusele pool miljonit krooni ning lisaks veel pool miljonit, et täita talle detailplaneeringus pandud kohustusi.

141 kohaliku elaniku allkirjaga kirjas väidetakse, et kaevandamine võtab ära kohalike joogivee ning reostab ranna. Urban osutab seepeale, et toodud väited on valed, sest keskkonnamõjude hinnang sellist asja ei tuvasta.

"Kõik mõistlikud ajad on möödunud, vald lihtsalt piirab minu põhiseaduslikku õigust tegeleda ettevõtlusega. Vallal on olnud piisavalt aega asja uurida, kui oli detailplaneeringu kehtestamine. See on lihtsalt venitamine, kuna kohalike omavalitsuste valimised on tulemas," ütles Urban aripaev.ee-le.

141 allkirjaga kiri esitati ka kohtusse tõendusmaterjalina, ent kohus ei võtnud seda arvesse, kuna kirjas toodud väited ei vastanud tõele. Urban kaebas kirja koostaja politseisse, kuna teda on laimatud.

Loo krooniks on see, et Urbani väitel ütles keegi volikogu istungil, et jätame parem kohtu otsuse täitmata ning maksame ca 100 000 kroonise trahvi, et kaevandamist keelata. Selle väite autorit Urban siiski avaldama ei soostunud. "Kui ta oli nii kõva mees, et vallavolikogu istungil seda väitis, öelgu seda ise uuesti," märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2008, 13:59
Otsi:

Ava täpsem otsing