Jõudsid mäele

Christel Karits 13. juuni 2008, 00:00

Uuh, kontserdimaraton Saku Suurhallis on sedapuhku läbi ja saab veidi hinge tõmmata. Ise käisin neljast suurest nautimas vaid kahte, Bob Dylanit ja Lennyt, kuid mu tuttavate hulgas oli neidki, kes läinud dekaadi jooksul vähemalt kolmel korral tee suurhalli poole seadsid.

Enne sellenädalast kontsertmaratoni uurisin BDG juhilt Peeter Rebaselt, et kuidas nemad jõuavad?

Lahenduseks on muidugi hea meeskond. "Meie kontserditiim ei ole väga suur, kuid see-eest pikalt kokku töötanud ja professionaalne. Pole väga palju Eesti korraldaja valida, mis päeval me ühe või teise artisti tuuriplaani mahume. Valik on, kas teha või loobuda. Samas on kõik kolm väga head artistid. Seega - kui kolm päeva, siis kolm päeva," vastas ta. Rebane tunnistas, et täismaja ei tule sel suvel vist ühegi Lääne staari kontserdile peale Metallica ja Linkin Parki. "Aga publikut jätkub kõigile ja loodetavasti tulevad ka kõik professionaalsed korraldajad kenasti ots-otsaga kokku. Kui sai selgeks, et kontserdipiletitele kehtib 5% käibemaks, said korraldajad oluliselt julgust juurde artistide siia kutsumisel.

Hüppeliselt kasvanud pakkumine annab inimestele võimaluse ka ise valida keda kuulata tahetakse.

Samas on majanduse jahenemine muutnud inimesed ettevaatlikumaks ning kontserdipileti ostmist kaalutakse tõsiselt. Valiku laienemine ja majanduse jahenemine kokku annavadki tulemuse, kus päris täismaju me ei näe. Kaks aastat tagasi oleks tõenäoliselt kõik need kontserdid välja müüdud ja paari aasta pärast tõenäoliselt ka."

Teadaolevalt tõi Lenny peaagu täis saali, kontserdil käis ligi 7000 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing