Enn Tosso • 12. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Lüganuse vallavolikogu loobib maardla rajajale kaikaid kodaratesse

Ehkki Lüganuse vallavolikogu oli kursis kõigi asjaajamistega, otsustati Suurkõrtsi lubjakivimaardla kaevandamisluba mitte välja anda. Rahvaliitlasest vallavanem Arno Rossman ütles aripaev.ee-le, et otsus tehti, kuna 141 vallaelanikku on andnud allkirja kaevandamise vastu.

Transurbani tegevjuht Meelis Urban andis asja kohtusse ning halduskohus käskis vallavolikogu otsuse uuesti üle vaadata mõistliku aja jooksul. Otsus jõustus tänavu 4. märtsil. Siiski pole vallavolikogu selle aja jooksul uut otsust teinud, moodustas vaid uue komisjoni. Rossman ütles, et nende arvates on kolm kuud mõistlik aeg uue otsuse tegemiseks ning nemad asjaga venitanud ei ole.

Transurban on nelja aasta jooksul kulutanud paberimajandusele pool miljonit krooni ning lisaks veel pool miljonit, et täita talle detailplaneeringus pandud kohustusi.

141 kohaliku elaniku allkirjaga kirjas väidetakse, et kaevandamine võtab ära kohalike joogivee ning reostab ranna. Urban osutab seepeale, et toodud väited on valed, sest keskkonnamõjude hinnang sellist asja ei tuvasta.

"Kõik mõistlikud ajad on möödunud, vald lihtsalt piirab minu põhiseaduslikku õigust tegeleda ettevõtlusega. Vallal on olnud piisavalt aega asja uurida, kui oli detailplaneeringu kehtestamine. See on lihtsalt venitamine, kuna kohalike omavalitsuste valimised on tulemas," ütles Urban.

141 allkirjaga kiri esitati ka kohtusse tõendusmaterjalina, ent kohus ei võtnud seda arvesse, kuna kirjas toodud väited ei vastanud tõele. Urban kaebas kirja koostaja politseisse, kuna teda on laimatud.

Urbani väitel ütles keegi volikogu istungil, et jätame parem kohtu otsuse täitmata ning maksame ca 100 000-kroonise trahvi, et kaevandamist keelata. Selle väite autorit Urban siiski avaldama ei soostunud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt