Hiiumaal hakkab vurama Selveri poebuss

Mariliis Pinn 13. juuni 2008, 19:53

Selveri reisibussi, mis kliente poodi
sõidutaks, siiski ei tule, punane poebuss aga küll, kirjutas Hiiu Leht.

Hiiumaa Selveri avamisel käis ettevõtte nõukogu liige Enn Kunila välja mõtte, et kett võiks poebussi asemel käima panna hoopis bussi, mis inimesi poodi tooks. “Ega siis inimene ei taha ainult seda, mida kauplusbuss talle viib, me pakuksime talle märksa suuremat valikut ja selleks tuleb siia tulla,” rääkis Kunila.

Praeguseks on siiski teada, et Selver otsustas osaleda Hiiumaa omavalitsusliidu (HOL) poolt väljakuulutatud poebussi operaatori pakkumisel ning osutus edukaks. HOLi juht Jüri Lauter ütles nädala algul, et võimalik operaator on leitud, kuid leping pole allkirjastatud. Neljapäeval kinnitas Selveri keti juht Iivi Saar, et nad võitsid konkursi ning loodavad poebussi esimesele kaubaringile saata veel enne jaanipäeva.

“Praegu tellime bussile kassaaparaati ning taotleme vajalikke lube,” selgitas Saar Hiiu Lehele. Muutunud on ka poebussi väljanägemine. Hiiumaa tarbijate ühistu (HTÜ) ajal Konsumi-sinitriipu-kollasena maakonna külateedel vuranud kauplusauto on teadjate sõnul nüüd värvitud Selveri-punaseks. “Homme [reedel] kleebime silte peale,” lisas Saar. HTÜ lõpetas buss-rändkaupluse tegevuse 1. juunist, kuna ei suutnud seda majanduslikult kasumlikuna hoida. 2. juunil ostis bussi Hiiumaa omavalitsuste liit 250 000 krooni eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2008, 17:50
Otsi:

Ava täpsem otsing