Vabatahtlikke kutsutakse Puhatusse kustutustöödele

Hille Tressum 13. juuni 2008, 14:10

Ida-Eesti päästekeskus kutusub
vabatahtlikke registreerima end Illuka vallas asuvate Puhatu turbaväljade
kustutustöödele.

Puhatu turbatootmisväljadel 9. juuni alguse saanud tulekahjul aktiivse põlenguala suurus oli tänahommikuse seisuga 370 hektarit, vähenenud on tulest haaratud turbaaunade hulk ning põlengu intensiivsus. Kustutustööd sündmuskohal on tänaseks jõudnud järku, kus ollakse valmis järelkustutustöödele rakendama ka vabatahtlikke.

"Seoses põlengu intensiivsuse tunduva vähenemisega on meil nüüdsest tagatud vabatahtlikele ohutus sündmuskohal ning nende abi on oodatud," ütles päästetööde juht Heigo Olu.

Vabatahtlikud saavad ennast kustutustöödele eelregistreerida päästeala infotelefonil 1524, kust neile antakse täpsemat infot kustutustöödele jõudmise kohta. Appi on oodatud täisealised hea tervisega inimesed.

Iga päev töötab sündmuskohal 100 ning öösiti 80 inimese ringis, sealhulgas on inimesi ASist Tootsi Turvas, Kaitseliidust, Riigimetsa Majandamise Keskusest, Reservpäästerühmast ning Lääne-, Lõuna- ja Põhja-Eesti Päästekeskustest.

Tehnikast on praeguse seisuga kasutusel kaks pumbajaama, 11 mootorpumpa, üks roomiktransportöör, kaheksa kõrge maastikuläbivusega väikesõidukit ning kuus traktorit.

Täna jätkatakse vaatluslende kaitsejõudude helikopteriga Robinson, õhust kustutamist sel nädalal rohkem ei toimu.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. June 2008, 14:11
Otsi:

Ava täpsem otsing