Fortumi juht: Soome mahuks kolm uut reaktorit

14. juuni 2008, 18:02

Soome energiafirma Fortumi juht Mikael
Lilius usub, et Soomes on ruumi ka kolmele uuele tuumareaktorile, kui tõesti
peaks minema nii, et valitsusele laekub kolm loataotlust.

„Kui tõesti otsustatakse esitada kolm taotlust, siis on igaüks välja arvestanud, et neid turule ka kolm mahub,“ ütles Lilius Soome päevalehele Turun Sanomat antud intervjuus.

Tuumaenergia investeeringuid ei tule Liliuse sõnul vaagida vaid üksi Soome elektritarbest lähtudes. Asja tuleb kaaluda vähemalt kogu Põhjala turu perspektiivist ning arvestada, et ühendused riikide vahel on paranemas. Sealhulgas Balti riikidega, kui valmib teine merekaabel Eesti ja Soome vahel. Ka Rootsi plaanib kaabliehitust.

„Ignalina tuumajaam Leedus suletakse ning elektri import Balti riikides asendub ilmselt sinna eksportimisega,“ ütles Lilius.

Fortumile kuuluvad Loviisa reaktorid ning neljandik firmast TVO, millel on Olkiluotos kaks töötavat reaktorit ja üks ehitamisel.

Loviisa esimese reaktori tööaeg saab täis 2027. aastal ning teisel kolm aastat hiljem, mis tähendab, et juba tuleb mõelda uute võimsuste väljaehitamisele. Praegu on Fortum alustanud keskkonnamõjude uuringuid Loviisasse uue reaktori rajamiseks ning otsustab taotluse esitamise sügisel.

TVO juba esitas tänavu kevadel loataotluse neljanda reaktori rajamiseks Olkiluotosse ning ka Fennovoima on lubanud enne aasta lõppu esitada taotluse reaktori rajamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. June 2008, 17:59
Otsi:

Ava täpsem otsing