Eesti Nokia võiks olla näiteks põlevkivi

Romet Kreek 18. juuni 2008, 00:00

Kui Eesti Energia aktsiad oleksid börsil, võiks see olla tõeline aktsiarakett.

Eelduseks oleks Euroopa Liidu energiapoliitika ringivaatamine. Praegu on eesmärk küll pigem põlevkivi väljasuretamine elektri tootmiseks.

USAs on viimasel ajal aset leidnud diskussioon energiasõltumatuse saavutamise teemal. Eeskujuks on Eesti, kes toodab Standard Newswire'i andmetel 90 protsenti elektrist ja rahuldab 76 protsenti kogu energiavajadusest põlevkivist.

USAl on põlevkivi nõnda palju, et see oleks võrreldav kaheksakordse Saudi-Araabia naftavaruga. Ameerika saaks vabaneda naftasõltuvusest, kui need ressursid kasutusele võetaks.

Neid ressursse ei peetud otstarbekaks kasutada, kui naftabarrel maksis 19 dollarit. Kuid olukord võib muutuda, kui nafta hind on 130 dollari kandis.

USAs on suurimad põlevkiviõli kasutuse vastased rohelised. Muide 80 protsenti USA põlevkivist asub USA föderaalvalitsusele kuuluval territooriumil.

Kui Eesti Põlevkivi oleks börsiettevõte ja Euroopa Liit muudaks oma energiapoliitikat, võiks igaüks saada aktsionärina osa põlevkivi kasutamise soodsast arengust. Washingtonis on kisa suureks läinud Jon Moseley kirjutise "A Real Energy Strategy of America" tõttu.

Jänkid võiksid näidata eeskuju. EL ei ole eriti rõõmus Venemaa kütusesõltlasena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:36

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing