Palga külmutamine paneb ametnikke lahkumist kaaluma

Mariliis Pinn 18. juuni 2008, 00:00

"Palkade külmutamine pole ju mingi uus uudis," märkis majandusministeeriumi kantsler Marika Priske ning sõnas, et võimekate inimeste pärast käib erasektoriga äge võitlus. "Kui riigisektoris palgad külmutatakse, on lahkumine paratamatu, küsimus on selles, kui kaua see kestab," sõnas ta.

Priske märkis, et võimekate inimeste ületõmbamist oli ka aasta tagasi väga palju. Ent nüüd, kui majandus jahtub, on ka erasektor rohkem ooteseisundis.

Priske muretses ka selle pärast, et kui nõutakse 8protsendilist kokkuhoidu, ei piisa palkade külmutamisest, tuleb arvestatav koondamislaine. "Kümneaastase staažiga töötaja koondamise puhul tuleb maksta aasta palk," rõhutas Priske, "see ei anna ju mingit kokkuhoidu."

Seni ainsa erakonnana kõrgemate riigiametnike palkade külmutamise eelnõu jaoks nädala mõtlemisaega võtnud Reformierakond teatas eile, et annab eelnõule rohelise tule.

Riigikogu reformimiskomisjoni liige, Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv Urmas Reinsalu ütles, et loodetavasti jõuab seadus täna riigikokku.

Ainukesena on veel lahtine Keskkerakonna ettepanek mitte külmutada kohtunike palku, kuid teised erakonnad seda ei toetanud.

"Keskerakonna esindaja lubas veel oma fraktsiooniga konsulteerida, kuid loodame, et see ei saa takistuseks," lisas Reinsalu. Kui parlamendierakonnad ei suudaks palkade küsimuses kokku leppida, oleks see tema sõnul oluline märk ühiskonnale.

Riigikogu hakkab seadust menetlema septembris ja kehtima hakkaks see 1. jaanuaril 2009. "Tahame, et seaduse vastuvõtmise ja jõustumise vahele jääks võimalikult suur puhveraeg," ütles Reinsalu.

Kavandatav seadusemuudatus hõlmaks lisaks presidendi ja parlamendi ametisse nimetatavatele riigiteenistujatele ka ministeeriumi kantslereid ja riigiametite juhte, keda määrab ametisse valitsus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing