Mariliis Pinn • 17. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Palga külmutamine paneb ametnikke lahkumist kaaluma

"Palkade külmutamine pole ju mingi uus uudis," märkis majandusministeeriumi kantsler Marika Priske ning sõnas, et võimekate inimeste pärast käib erasektoriga äge võitlus. "Kui riigisektoris palgad külmutatakse, on lahkumine paratamatu, küsimus on selles, kui kaua see kestab," sõnas ta.

Priske märkis, et võimekate inimeste ületõmbamist oli ka aasta tagasi väga palju. Ent nüüd, kui majandus jahtub, on ka erasektor rohkem ooteseisundis.

Priske muretses ka selle pärast, et kui nõutakse 8protsendilist kokkuhoidu, ei piisa palkade külmutamisest, tuleb arvestatav koondamislaine. "Kümneaastase staažiga töötaja koondamise puhul tuleb maksta aasta palk," rõhutas Priske, "see ei anna ju mingit kokkuhoidu."

Seni ainsa erakonnana kõrgemate riigiametnike palkade külmutamise eelnõu jaoks nädala mõtlemisaega võtnud Reformierakond teatas eile, et annab eelnõule rohelise tule.

Riigikogu reformimiskomisjoni liige, Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv Urmas Reinsalu ütles, et loodetavasti jõuab seadus täna riigikokku.

Ainukesena on veel lahtine Keskkerakonna ettepanek mitte külmutada kohtunike palku, kuid teised erakonnad seda ei toetanud.

"Keskerakonna esindaja lubas veel oma fraktsiooniga konsulteerida, kuid loodame, et see ei saa takistuseks," lisas Reinsalu. Kui parlamendierakonnad ei suudaks palkade küsimuses kokku leppida, oleks see tema sõnul oluline märk ühiskonnale.

Riigikogu hakkab seadust menetlema septembris ja kehtima hakkaks see 1. jaanuaril 2009. "Tahame, et seaduse vastuvõtmise ja jõustumise vahele jääks võimalikult suur puhveraeg," ütles Reinsalu.

Kavandatav seadusemuudatus hõlmaks lisaks presidendi ja parlamendi ametisse nimetatavatele riigiteenistujatele ka ministeeriumi kantslereid ja riigiametite juhte, keda määrab ametisse valitsus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt