Christel Karits • 19. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Kumu ÖÖ põnevam kui kunagi varem

Välisesinejatest astuvad üles Briti ambient-staar The ORB live-bändiga, 21. sajandi Janis Jopliniks tituleeritud pöörane Berliini videokunstnik-muusik Plannigtorock, Norra laulja-lugudekirjutaja Susanna, Islandi indie-ime Mugison, Briti tantsupunt They Came From The Stars I Saw Them, klaveri ja elektroonikaga eksperimenteeriv Hauschka, Leedu trip hop'i punt Fusedmarc ja Fonal Recordsi boss Sami Sänpäkkila ehk ES oma muusika- ja videoloominguga.

Plaate esitlevad sel aastal lausa viis Eesti artisti: fookuses on Tallinna diskopunkbänd Stella oma kauaoodatud esikalbumiga "Love You Boy" ja nutikat folk-elektrot esitav Köök seitsmetollise vinüüliga "Ereliukas".

Oma uut materjali pakuvad veel atmosfäärilist ja õrna indie-folk-elektroonilist muusikat viljelev Cloudspeak, värske Eesti dub-kollektiiv Maikameikers ning Skandinaavia-hõngulist ja peenekoelist ambient-muusikat tegev duo UMA (Aleksei Saks ja Robert Jürjendal).

Eelmisel aastal jõudsid värsked Epliku ja Eliidi plaadid Kumu ÖÖ-le otse tehasest ning esimene tiraaž müüdi kohapeal välja tunniga. Sama tõotab juhtuda ka sel korral: "Paar lugu on veel viimistlemisel" ütleb Cloudspeaki liider Paavo Eensalu. Kogu bänd lubab reede hommikul ümbriste kokkuvoltimisel abiks olla.

Stella veedab terve nädala stuudios ning Kumu ÖÖ-le jõuab plaat "Kumu ÖÖ edition, first 300" ehk siis eriväljaanne, mida saabki ainult sel reedel Kumust.

Stellal on Kumu ÖÖ jaoks varuks ka üllatus - nimelt võib Kumu fuajeede sügavusest leida üles nurgakese nimega "Stella kodu". Kes käis kunagi kuulsas Laia tänava second-hand-vintage'i muusikapoes, võib ette kujutada, milline kirju kunsti virvarr see on - Stellade maalid, fotod, kleidid ja igasugu sürrid vidinad.

Bändi elektrooniline mootor Kati seletab: "Stella ei ole vaid bänd või muusika, meie jaoks on see sõprus, kunst ja mis-iganes-sugune looming, mis ulatub ikka tugevalt ka bändi piirest väljapoole - just see on see, mis meid koos hoiabki. Kumu ÖÖ-l kutsume teid kõiki endale külla, meie Kumu-kodus saab näha meie ja mõne meie sõbra maale, fotosid, kleite, vidinaid - kõiksugu asju, mis meile meeldivad."

"Kumu kunstikeskus annab taoliseks sündmuseks fantastilise mängumaa, seal saab lasta fantaasial lennata. Ühel õhtul aastas on muusika ja lennukate ideede päralt kogu Kumu alumine korrus oma fuajeede, treppide, käikude, saalide ja kohvikutega. Kõik see täitub muusikast ja vahvatest inimestest," kirjeldab Kumu ÖÖ üks korraldajatest Helen Sildna. "Sel aastal loodetavasti nii palju huvilisi ukse taha ei jää kui eelmisel aastal, sest avatud on ka suur välilava sisehoovis," lisab ta.

Pärast Kumu ÖÖ lõppu kell neli hommikul on kõik oodatud Mutantdiscole ehk järelpeole Von Krahli baari, kus kell viis hommikul pakutakse kuuma suppi ja pirukaid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt