Swedbanki juht kutsub panku liituma

Agnes Ojala 20. juuni 2008, 00:00

"Viie-kümne aasta pärast ei ole Rootsis enam nelja suurt panka," ennustab Stålberg. "Kui tekib olukord, kus mõni Euroopa suurpank võiks mõne Põhjamaade panga oma kvartalikasumi eest ära osta, siis on parem ühineda ja Põhjamaades ja Rootsis suurem üksus moodustada."

Stålbergi sõnul võivad ühinemislainesse sattuda nii Swedbank kui ka kõik teised Põhjamaade pangad.

Praegu plaanib Nordea panga üks suuromanikke, Rootsi riik oma 20% osaluse ettevõttes maha müüa. Stålberg Swedbanki huvi olemasolu või puudumist panga vastu aga kommenteerida ei soovinud.

Nordea panga juht Vahur Kraft usub, et Põhjamaade pankasid võib tõepoolest ühinemine ees oodata. "Vaadates pangandusmaastiku arengusuundi laiemalt, usume, et Põhjamaade pankade ühinemist võib lähiaastatel tõepoolest oodata. Sellele viitavad ka praeguseks toimunud pankade ühinemised ja ülevõtmised Euroopas," sõnas Kraft.

Sampo juhile Aivar Rehele tundus Stålbergi sõnum liiga emotsioonidest lähtuv.

"Sõnades, et liitumine on vajalik kaitseks suurte USA või Euroopa pankade ekspansiooni eest, paistab olevat emotsiooni," ütles Rehe.

Praegust olukorda peab Rehe aga pigem puhastumise ajaks. Tema sõnul võib spekulatsioone suurendada ka see, et pankade turuväärtus on praegu madal. "Võib-olla tõesti tuleb mõni suur pank ja mõjutab sellega ka Balti riikide pangandust," rääkis Rehe.

Hansapanga juhatuse esimees Erkki Raasuke ütles, et pole põhjust mõnda panka ülevõtmise hirmus peljata. "Ühtegi panka pole põhjust karta. Rohkem tugevaid tegijaid tähendab rikkamat pakkumist klientidele ja arengut kõikidele turuosalistele," sõnas Raasuke.

SEB Panga hinnangul on Stålbergi jutt pankade liitumisest vaid spekulatsioon.

"Selletaolisi mõttearendusi on aeg-ajalt ikka tehtud, konkreetseid samme seni astutud pole," ütles SEB Panga kommunikatsioonijuht Silver Vohu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing