20. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Glikman: finantsinspektsioon esitab valesid väiteid

Kohtuvaidluses AS-i Kalev ja Rubla esindav advokaadibüroo Glikman Partnerite partneri ja vandeadvokaadi Leon Glikmani hinnangul on finantsinspektsiooni juhatuse liige Kilvar Kessler lugenud eetikakoodeksit valesti.

Järgneb vastulause Kessleri kommentaarile täna ilmunud artiklile "Täna otsustab kohus Kalevi ja Rubla kaebuse."

Finantsinspektsiooni esindaja Kilvar Kessleri väited vastaspoolt esindava vandeadvokaadi tegevuse mittevastavuse kohta kutse-eetika reeglitele on teadvalt valed. Need kutse-eetika normid, millele viitab Kessler, käsitlevad hoopis advokaadi suhtlemist kohtuga ja ametiasutustega. Allakirjutanu ja finantsinspektsiooni esindaja kokkupuuted piirduvad suhtlemisega kohtus, kus on mõlemad pooled nii kohtu kui ka vastaspoole suhtes lugupidavad olnud. Menetlusväliseid suhteid meediaga reguleerib hoopis kutse-eetika kooseksi paragrahv 25, mis ei keela oma õigusliku nägemuse esiletoomist. Selles osas kehtib ka advokaatide suhtes PS § 45 sõnavabadus. Kessleri väide kohtu mõjutamise katses on kohut alahindav. Võtan õigeks, et advokaat „mõjutas“ kohut kohtusaalis avaliku menetluse käigus. "Vabanduseks" on see, et nii näeb ette seadus ja ka töö on selline. Vastus ajakirjaniku küsimusele, milline oli advokaadi õiguslik positsioon, ei saa kohut mõjutada.

Järgneb Kilvar Kessleri kommentaar artiklist, millele tegi Glikman vastulause.

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Kilvar Kessler ütles, et ei pea kohaseks detailselt kommenteerida kohtuasja enne, kui kohus on langetanud põhjendatud otsuse. Tema sõnul on vaidluse sisuks kaebajate ja inspektsiooni erinev arvamus haldusorgani õigusest saada teavet turukuritarvituse uurimise eesmärgil.

"Finantsinspektsioon soovib täiendavalt juhtida kaebajate advokaatidest esindajate (kui meedias esinevad kohtuasja ainetel nemad) tähelepanu Eesti Advokatuuri eetikakoodeksi N 20 lg 1 III lausele, N 20 lg-le 3 ja N-le 23. Nende kohaselt advokaat ei arvusta kohtu, vahekohtu ning muude ametiasutuste ja isikute tegevust meedias ega avalikkuse ees. Advokaat ei tohi kohtunikku protsessiväliselt mis tahes viisil mõjutada," kirjutas Kessler e-kirjas, paludes tsitaat avaldada muutmata kujul.

Täna otsustab Tallinna halduskohus, kas finantsinspektsioonil oli õigus teha Kalevi, Rubla ning Alta Capital Partnersi vahelise müügitehingu siseinfo kuritarvitamise väljaselgitamiseks järelepärimisi ja nõuda lisadokumente.

Mõlemad pooled on lubanud kaotuse korral edasi kaevata.

Rubla omanik Oliver Kruuda ütles Äripäevale, et ta ei oska sel teemal midagi öelda. "See on nii peenikeseks ära läinud, et tavaline inimene ei saa sellest enam aru," olid Kruuda sõnad. Ta lisas, et tema töö ei olegi ennast kurssi viia, sest ta on selle advokaatidele delegeerinud.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt