Põhjamaade pankurid esitasid OMXile väljakutse

Mariliis Pinn 25. juuni 2008, 14:29

Põhjamaade suurimad pangad ja varahaldurid
plaanivad rajada uue kauplemisplatvormi Burgundy, et saada Põhjamaade suurimaks
väärpaberite kauplejaks.

Burgundy stardib 2009. aasta esimesel poolel ja selle asutasid 10 regiooni suurimat finantsettevõtet, muuhulgas Svenska Handelsbanken AB, Swedbank AB, ja Skandinaviska Enskilda Banken AB. Projekti investeeriti üle 100 miljoni Rootsi krooni ehk 160 mln Eesti krooni, vahendas e24.se.

Burgundy koondab Põhjamaade väärtpabereid ja on üks paljusest uutest börsidest, mis üritab võidelda vanadega nagu Nasdaq OMX, Londoni börsi või NYSE Euronextiga.

Asutajate saadetud teatas seisab, et nad üritavad luua alternatiivseid ja parandada olemasolevaid kauplemisvõimalusi.

Uued keskkonnad nagu Jaapani investeerimispanga Nomura Holdingsi Chi-X tekkisid pärast seda kui Euroopa Liit võttis novembris vastu turgude ja finantsinstrumentide direktiivi.

„Direktiiv tegi börside lammutamise võimalikuks ja see muudab oluliselt väärtpaberitega kauplemist,“ lisasid Burgundy asutajad.

Burgundy esindaja Tom Dinkelspiel lootis, et uus börs hõivab 45% Stockholmi börsi käibest ja 30% kogu Põhjamaade aktsiakauplemisest.

Nasdaq OMX Stockholmi juht Erik Thedeen ei muretsenud konkurentsi pärast, mida Burgundy võib pakkuda. „Üldiselt tervitame konkurentsi. Me näeme selliseid arenguid mujal Euroopas ja USAs. Me oleme oma strateegia sellest lähtuvalt kavandanud,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2008, 17:13
Otsi:

Ava täpsem otsing