Euroopa kosmosetööstus ootab Eesti ettevõtteid

26. juuni 2008, 21:06

Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) käivitab
lähiaastatel kaks ülimahukat tehnoloogiaprojekti: kaugseire teenuseid võimaldava
GMES’i ning navigeerimis- ja positsioneerimissüsteemi GALILEO. Eesti ettevõtjate
jaoks võimaldavad mõlemad projektid arendada hulgaliselt nutikaid rakendusi
põllumajanduses, keskkonna, tervishoiu ja sisejulgeoleku valdkonnas, kuid ka
turismisektoris.

„GALILEO ja GMES satelliidid muudavad paljusid meie tavaelu toiminguid märgatavalt, tekib juurde kümneid teenuseid, mis muudavad elu mugavamaks ja kiiremaks. Tänasel päeval seisneb peamine küsimus Eesti jaoks selles, kas meie avalikul sektoril, teadlaskonnal ja ettevõtetel on huvi ning tahtmist näha võimalusi enda oskuste rakendamiseks ja äritegemiseks kosmosetehnoloogia miljardiprojektides või mitte.

„Täppispõllumajandus“, sisejulgeolek ja turism, on märksõnad, mida me esmapilgul kosmosetehnoloogiaga ei seosta, ometigi on see õige varsti reaalsus. Võidavad need, kes alustavad kohe kosmosetehnoloogiate baasil teenuste/toodete väljamõtlemist ja pakkumist,“ märkis koolituse projektijuht ja Invent Baltics'i konsultant, Kristo Reinsalu.

Juuli alguses hakatakse ette valmistama Eesti ettevõtteid kosmosetööstuse arendusprojektides osalemiseks. Kõrgetasemelise ettevõtluskoolituse viivad läbi prof. Walter Peeters ja dr. Bernd Madauss (International Space University), Peter Bütfering (SpaceInnovation Europe), Hillar Tork (Regio) ja dr. Anu Reinart (Tartu Observatoorium). Hr Tork ja Pr Reinart on Eesti tippeksperdid vastavalt GALILEO ja GMES programmide alal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 10:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing