Savisaar ja Rahumägi eelistavad laenu võtta eraisikutelt

Hille Tressum 26. juuni 2008, 12:52

Riigikogulased Vilja Savisaar ja Jaanus
Rahumägi on mõlemad lisaraha muretsemisel loobunud pankade poolt pakutavatest
teenustest, vaid pöördunud mõne hea sõbra või tuttava poole rahalaenamise
sooviga.

Eile ilmunud Riigi Teataja tõi välja, kui palju on riigikogu liikmed endale pangalaene on kaela võtnud. Suureks üllatuseks on siiski vähe neid, kes end meeletu laenukoorma alla mataksid, kuid neid siiski on.

Raportist selgus, et tervelt 37 riigikoguliikmel puuduvad pangalaenud sootuks. Pea pooltel riigikogu saadikutel on kaelas laenud mis jäävad alla kahe miljoni krooni. Siinkohal võib julgelt öelda, et ka nende 53 seas on märkimisväärselt vähe neid, kelle laen üle pooleteise miljoni küünib.

11 riigikogu liiget on aga lubanud endale luksuslikumat elu. Nimelt luksusautosid armastav Olga Sõtnikul on kaelas pea 3,9 miljoni krooni eest laene, millest on eluasemelaenuna välja toodud 2,4 miljonit krooni.

Riigikogu suurimaks laenajaks võib pidada rohkesti kinnisvara omavat Toomas Tõnistet, kelle laenukoormus ulatub pea 6,5 miljoni kroonini. Märkimisväärsete laenude omajatena võib veel välja tuua Marko Mihkelsoni. Tema laenud küündivad ligi 3,6 miljoni kroonini. 2,6 miljoni kroonist laenu maksab tagasi Ott Lumi ning 2,8 miljonist võlga Lauri Laasi.

Üle kolme miljoni krooni eest laene maksavad tagasi Mailis Reps, Rain Rosimannus, Evelin Sepp ja Indrek Saar. Olümpiavõitjast poliitiku Erika Salumäe laenukoormus ulatub 4 miljoni kroonini. Üle kahe miljoni krooniste laenudega paistsid silma Ott Lumi (2,6 miljonit) ja Andres Herkel, kelle laenukoormus küündib kahe miljoni kroonini.

Poliitikutepere naispool Vilja Savisaar maksab tagasi 1,4 miljoni suurust eluaseme laenu. Lisaks sellele on Savisaar laenanud erisikult üle poole miljoni krooni kinnistu renoveerimise ja korrastamise eesmärgil. Samuti on eraisikult laenu palunud Jaanus Rahumägi. Rahumäe ainuke laenuvõlg, ja seda eraisiku ees, küündib tagasihoidliku 225 450 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2008, 12:49
Otsi:

Ava täpsem otsing