Keegi ei tahtnud Kommest Autot osta

Enn Tosso 27. juuni 2008, 00:00

Kommest Auto aktsiate ostupakkumised tuli esitada hiljemalt 25. juuniks advokaadibüroole Sorainen OÜ. Enampakkumine oli korraldatud ilma alghinnata.

Advokaadibüroo Sorainen finantseerimisõiguse valdkonna eest vastutava partneri Reimo Hammerbergi sõnul ei tulnud kolmapäevaks ühtegi formaalset pakkumist.

ASi Kommest Auto juhatuse liige Toomas Rüütmann pidas veaks, et pank korraldas avaliku pakkumise. "See langetas ettevõtte väärtust ning nagu ilmnes, kukkus veel läbi ka," ütles Rüütmann e-kirjas.

"Peugeot' saatuse üle Eestis ei otsusta mitte pank ega Toomas Rüütmann, vaid Peugeot' kontsern, kes peab läbirääkimisi Skandinaavia ühe suurima automüügifirmaga K.W. Bruun," sõnas Rüütmann. "Juuli lõpuni toimub klienditeenindus nii müügi kui ka teeninduse osas endiselt OÜ Kommest Autokeskuste ja teiste edasimüüjate kaudu, klientide huvid on kaitstud," sõnas Rüütmann.

Hammerbergi sõnul algab lähiajal ilmselt uus pakkumisvoor. Hammerberg eitas, et eelmine pakkumine oleks kukkunud läbi liiga lühikese aja tõttu. "Tõsised huvilised oleksid vabalt jõudnud oma pakkumise vormistada," märkis ta.

Rüütmanni TR Majade võlakirjaemissiooni korraldanud ja ka ise võlakirju ostnud SEB teatas aripaev.ee-le, et SEB-l pole seoses Kommest Auto müügiga mingit otsustusõigust.

"Oleme vaid vahemehe rollis," sõnast SEB avalike suhete juht Silver Vohu. Ta märkis, et nad on võlakirja tagatise hoidjad, investorid otsustavad, mis saab.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing