Enn Tosso • 26. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Keegi ei tahtnud Kommest Autot osta

Kommest Auto aktsiate ostupakkumised tuli esitada hiljemalt 25. juuniks advokaadibüroole Sorainen OÜ. Enampakkumine oli korraldatud ilma alghinnata.

Advokaadibüroo Sorainen finantseerimisõiguse valdkonna eest vastutava partneri Reimo Hammerbergi sõnul ei tulnud kolmapäevaks ühtegi formaalset pakkumist.

ASi Kommest Auto juhatuse liige Toomas Rüütmann pidas veaks, et pank korraldas avaliku pakkumise. "See langetas ettevõtte väärtust ning nagu ilmnes, kukkus veel läbi ka," ütles Rüütmann e-kirjas.

"Peugeot' saatuse üle Eestis ei otsusta mitte pank ega Toomas Rüütmann, vaid Peugeot' kontsern, kes peab läbirääkimisi Skandinaavia ühe suurima automüügifirmaga K.W. Bruun," sõnas Rüütmann. "Juuli lõpuni toimub klienditeenindus nii müügi kui ka teeninduse osas endiselt OÜ Kommest Autokeskuste ja teiste edasimüüjate kaudu, klientide huvid on kaitstud," sõnas Rüütmann.

Hammerbergi sõnul algab lähiajal ilmselt uus pakkumisvoor. Hammerberg eitas, et eelmine pakkumine oleks kukkunud läbi liiga lühikese aja tõttu. "Tõsised huvilised oleksid vabalt jõudnud oma pakkumise vormistada," märkis ta.

Rüütmanni TR Majade võlakirjaemissiooni korraldanud ja ka ise võlakirju ostnud SEB teatas aripaev.ee-le, et SEB-l pole seoses Kommest Auto müügiga mingit otsustusõigust.

"Oleme vaid vahemehe rollis," sõnast SEB avalike suhete juht Silver Vohu. Ta märkis, et nad on võlakirja tagatise hoidjad, investorid otsustavad, mis saab.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt