Tõnis Oja • 26. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Keskpanga pakutud rõõm jäi üürikeseks

USA keskpanga nõukogu otsus jätta baasintress muutmata pakkus kolmapäeval USA aktsiaturgudel pisut rõõmu, aga see rõõm jäi üsna üürikeseks.

USA aktsiaturud alustasid kolmapäeval väga tugeva tõusuga, kuid peagi pärast seda, kui sai teatavaks, et USA keskpank otsustas jätta baasintressid muutmata, hakkas pihta aktsiate müügilaine. Dow Jonesi tööstuskeskmisel jäi varasemast tõusust järele vaid 0,04 protsenti, peamiselt tehnoloogiasektorit esindav Nasdaqi koondindeks kerkis 1,39 protsenti 2401,26 punktini.

Eilne kauplemispäev oli kõike muud kui rõõmustav. Ehkki Aasia oli veel suunatu, siis USA aktsiaturud alustasid eilset kauplemispäeva tugeva kukkumisega. Eriti tugeva surve all olid finantssektor ning autotööstus.

Investeerimispank Goldman Sachs andis müügisoovituse Citigroupile ning General Motorsile. USA suurima autotootja aktsia hind kukkus 10,2 protsenti - 30 aasta madalaimale tasemele 11,50 dollarile.

Citigroupi aktsia hinnakukkumiseks jäi "vaid" veidi enam kui viis protsenti.

Kukkujate eesotsas olid ka kolmapäeval pärast turgude sulgemist eelmise kvartali majandustulemustest teada andnud ettevõtete aktsiad. Lisaks Oracle'ile ja Nikele tegi suure kukkumise nutitelefonide BlackBerry valmistaja Research in Motion (RIM). Ehkki 30. mail lõppenud finantsaasta esimese kvartali kasum kasvas enam kui kaks korda, põhjustas ettevõtte tulevikuväljavaade nii kesiseks, et aktsia hind kukkus üle kümne protsendi. Tõsi, viimase viie kuuga oli aktsia hind ka 65 protsenti kerkinud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt