Luuserist saab salamõrvar

Tea Taruste 27. juuni 2008, 00:00

Vaid kinomaailmas võib jälgida, kuidas paari tunni jooksul saab luuserist tapamasin, selginevad olulised tõed ja kangelane leiab üles eneses peituva jõu. Paanikaatakkide all kannatav 25aastane Wesley Gibson (James McAvoy) pole just kaugel oma õnnetu eksistentsi lõpetamisest, sest kõik tema elus veab viltu. Tema boss pole temaga rahul, pruudi seksapiil rõõmustab aga kõiki teisi peale Wesley. Kuni päevani, mil Wesley kohtab kaunist Foxi (Angelina Jolie), on kõik kindlad, et poiss ei jõua oma elus kuigi kaugele.

Wesley saab teada, et tema isa, keda ta ei tundnud, on tapetud. Isa oli töötanud sajanditevanuse Vennaskonna heaks, mille motoks on: tapa üks, päästa tuhandeid! Tegemist on salamõrvarite organisatsiooniga, mille eesmärk on puhastada maailm kurjusest. Wesley saab kutse organisatsiooniga ühineda ning oma isa eest kätte maksta.

Poiss alustab väljaõpet Vennaskonna parimate õpetajate käe all, kellest üks on mõistatuslik juhtfiguur Sloan (Morgan Freeman). Tapmine on Wesleyl veres. Vabastades eneses metslooma, saab temast ohjeldamatu tapamasin.

Wesley hakkab nautima võimu ja jõu magusat maitset, ent see kestab vaid hetkeni, kui ta taipab, et Vennaskonna ideed polegi nii üllad, kui neid näidata taheti. Pakutud tõde ja õigus osutuvad hoopis millekski muuks ning Wesleyl tuleb äsjaleitud heroilisuse ja hingematva kättemaksuiha vahel kõikudes õppida selgeks õppetund, mida keegi pole talle seni õpetanud. Nimelt saab tema üksi oma saatust kontrollida.

Kasahstanis sündinud kirjanikule ja režissöörile Timur Bekmambetovile on see esimene ingliskeelne film. Aastaid sõjaväes töötanud ja 15 aastat reklaamindusega tegelenud Bekmambetovi mantraks näib olevat fantastiline realism. Ta usub, et iga tegevuse ja emotsiooni jaoks on olemas realistlik baas. "Ma tahan panna vaatajad tegevuse keskmesse nii, et nad teeksid selle teekonna koos karakteriga läbi, mitte ainult ei istuks ja vaataks," selgitab Bekmambetov.

Võib öelda, et usutava, kuigi tegelikult olematu maailma loomine on Bekmambetovi spetsialiteet. Filmis on ohtralt tulistamisstseene ja eriefekte, mille kasutamist põhjendab režissöör järgnevalt: "Minu jaoks on tähtis emotsioon, mitte efekt iseenesest. Kui miski on tegelaskujus ja tema emotsioonides, siis tuleb seda ekraanil näidata."

Põnevusfilmi aluseks on Mark Millari ja J. G. Jonesi samanimeline koomiksiromaan. Osades suurepärane plejaad tuntud ja vähemtuntuid staare: James McAvoy, Morgan Freeman, Terence Stamp, Thomas Kretschmann, Common ja Angelina Jolie. Muusika Danny Elfmanilt, kostüümid Varya Avdyushkolt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing