Mari Hiiemäe • 26. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Muhus valmib suurim trumm

Festivali korraldaja saksofonist Villu Veski sõnul on trummivalmimise performance hoopis uudne ürituse formaat, millelaadset varasematel Muhu muusikafestivalidel rakendatud pole.

Trumm valmib Nautse Mihkli talu õuel otse külastajate silme all ning selle kirjab mustriliseks Sudaanist pärit maalikunstnik. Nargen Opera koor kannab samal ajal ette Teet Kase lavastatud ja Veljo Tormise muusikal põhineva kontsertetenduse "Mäng murul". Soleerib Villu Veski. Projektiga liitub külalisesineja Rinneradio eesotsas Soome saksofonisti Tapani Rinnega.

"Selline olukord, kus põhjala biitide lipulaev tõlgendab Tormise muusikat sellises võtmes, on kindlasti võimas ja kunstiliselt kõrgel tasemel," ütleb Veski ning avaldab arvamust, et just trummivalmistamis-show'st saab projekt, mis selle aasta festivalile näo annab.

Põnevaid muusikasündmusi on sel korral "Juu jääbil" palju. Väliskülalistest on esinejate valikus ülekaalus USA ja Soome artistid, kelle hulgast võiks esile tõsta juba nimetatud Rinneradio, samuti USA raggae-

kollektiivi Christafari ning Paul Zauneri Blue Brassi koos vokalisti Dwight Trible'iga, kes pakub festivali kaalukamat džässielamust. Esinejaid tuleb "Juu jääbile" ka Austriast, Kuubalt, Argentinast, Taanist ja Etioopiast. Eesti esinejatest väärib eraldi äramärkimist Eesti vanima biitbändi Toomapojad kontsert.

Enamik nelja festivalipäeva jooksul toimuvaid kontserte mängitakse maha juba varasematest aastatest tuttavaks saanud Nautse Mihkli talu laval, festivalimöllu on haaratud ka Muhu Katariina kirik ning üks kontsertidest jõuab otsaga naabersaare pealinna Kuressaarde.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt