26. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Siilatsi sadamatüli tuurid tõusevad

Eelmisel aastal lahvatas tüli kahe sadama vahel, Siilatsile kuuluva Grand Holm Marina ja Haapsalu jahisadama vahel. Asi päädis sellega, et Siilats kaebas selle aasta alguses kohtusse Haapsalu linnavalitsuse otsuse Suur-Holmi akvatooriumi vähendada, samuti blokeeris ta veeteed ning lubas võidelda viimse veretilgani.

Haapsalu volikogu asus Siilatsi sõnul vähendama talle kuuluva Suur-Holmi sadama akvatooriumi olematu sadama huvides. "Nüüdseks on naabritel sadama nimi, Veskiviigi sadam. Linn on nende kasuks detailplaneeringust kõrvale hiilides muutnud osaliselt maa sihtotstarvet ja seda kavatseme vaidlustada," oli Siilats rahulolematu.

Vastavalt valitsuse otsusele loodi eelmisel nädalal Haapsalus uus Veskiviigi sadam. "Veskiviigi sadam peab oma teenuse osutamisel arvestama Suur-Holmi sadama akvatooriumiga, meie sadamat ei vähendata," märkis Siilats.

See tähendab aga, et Veskiviigi sadam ei tohi planeerida suurema süvisega väikelaevade vastuvõttu, kui seda võimaldab nende sissesõidutee, mis kulgeb ümber Suur-Holmi sadama akvatooriumi, ehk siis 1,5 meetrit.

"Pole kursis. Tülitseda ka ei taha," märkis Haapsalu jahtklubi suuromanik Aivar Reivik.

"See, et Veskiviigi sadam sai akvatooriumi ja arendab ennast välja väikesadamaks, oli õige otsus," ütles Haapsalu linnapea Ingrid Danilov.

Mis puutub aga Suur-Holmi sadama omaniku, Siilatsile kuuluva ettevõtte ASi Evore kaebustesse, siis linnapea sõnul tegeleb linnavalitsus nendega pidevalt. "Selleks, et hakata kommenteerima ja ümber lükkama Viktor Siilatsi kirjutatut ja väljaöeldut, võiks juba raamatu kokku kirjutada," märkis Danilov.

Selleks, et nii Suur-Holmi sadam kui ka Veskiviigi saaksid mõlemad tulevikus sadamateenuseid osutada, tuleb rahulikult kõikide osapoolte seisukohti analüüsida. Haapsalus ei ole ühtegi tegevusloaga sadamat. Eelnõu, mille valitsus kinnitas, käsitles üksnes Veskiviigi akvatooriumi kinnitamist ja et ta saab sadamapassi taotleda.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt