SOK sai Vooglaiult soodsalt Vene hotelli

Agnes Ojala 27. juuni 2008, 00:00

"Kasum jäi väiksemaks, kui alguses planeeritud. Esialgu lootsime ehk ka väga palju teenida, aga tulemus jäi oodatust kaks korda väiksemaks," sõnas Vooglaid Sokos Hotel Vasilievsky müügi kohta.

Hotelli müügihind jäi Vooglaiu sõnul turuhinnast tuntavalt alla, kuna varem sõlmitud ostuoptsioon ei jätnud Manutendile kuigi palju kauplemisruumi. Läbirääkimisi soomlastega peeti seitse kuud.

"Eks läbirääkimised on alati keerulised protsessid. Midagi lihtsat siin ei ole, aga tänaseks on mõlemad osapooled rahul. Ega nad ei sundinud mind alla kirjutama," sõnas Vooglaid kergusega hääles.

Manutendi tütarettevõttelt Manutent Hotellid OÜ ostis hotelli SOK tütarfirma SOK Real Estate Int. OY. Ostuga said soomlased endale 100% osaluse Manutent Hotellid OÜ-le kuuluvas Venemaal registreeritud ettevõttes Otel Plus.

Ostu-müügitehing oli loogiline järg juba rohkem kui kaks aastat tagasi sõlmitud rendi eellepingule, millega lepiti kokku hotelli pikaajalise rentimise tingimused pärast selle valmisehitamist ja kus olid ka sätestatud SOK õigused hotelli väljaostmise kohta.

Ettevõtte hinnangul on hotelliarenduse kasumlikkust vähendanud kavandatust oluliselt pikem ehitusperiood ning sellega kaasnenud lisakulud ning ehitustööde maksumuse mõningane kasv.

Eile allkirjastatud lepingu kohaselt on 1,5 miljoni euro ehk 23,5 miljoni krooni suuruse ostuhinna tasumine kavandatud hiljemalt 26. septembriks. Tehingust laekuva rahaga kavandab Manutent vajadusel lunastada kogu emiteeritud võlakirjade mahu summas 7 miljonit eurot ning vähendada laenukoormusi Läti arendusprojektides.

Manutendi tulevikuplaanidest rääkides ütles Vooglaid, et ettevõte jätkab nagu varemgi. "Arvatavasti võtame midagi ette Peterburis, lisaks peame otsustama, mida Läti projektidega teha. Ootame sügise ära, siis otsustame," rääkis ta.

Seni lõpetab ettevõte viimaseid töid müüdud Peterburi hotelli juures. "Kõik korrused on põhimõtteliselt valmis. Jäänud on veel tehniliste seadmete kontroll ja esimesel korrusel on vaja üht-teist lõpetada. Üldiselt aga veab SOK juba mööblit," kirjeldas Vooglaid olukorda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing