WHO võtab Eesti tervishoiusüsteemi luubi alla

Agnes Ojala 27. juuni 2008, 15:35

Täna Maailma Tervishoiuorganisatsiooni
(WHO) Euroopa regiooni 53 riigi esindaja heaks kiidetud Tallinna harta toob
tervishoiusüsteemide tõhususe organisatsiooni tähelepanu keskpunkti.

Teiste seas peab hartas sõnastatud eesmärkideni jõudmiseks oma süsteemi arendama ka Eesti. Kuigi harta põhipunktid võivad Eesti kontekstis tunduda elementaarsed, on dokumendi allkirjastamine oluline, kuna kokku lepiti kogu regiooni ühistes eesmärkides. Nende põhjal aga on WHO-l võimalik tulevikus hinnata nii siinseid kui ka kogu Euroopas tehtavaid edusamme.

„Oluline on see, et kogu regiooni esindajad olid koos ja arutasid ühiseid eesmärke. Maailm on muutunud, piirid on lahti ja inimesed liiguvad. On oluline, et erinevad riigid probleemidest ühtmoodi aru saavad ja vastavalt tegutsevad, kui näiteks mõni haigus levib,“ rääkis sotsiaalminister Maret Maripuu.

Tema hinnangul on üks tähtsamaid harta tulemusi ka see, et WHO hakkab tervishoiusüsteemi tõhusust kontrollima. „Kui me näeme tulemusi, siis on edaspidi tunduvalt lihtsam minna eelarvekõnelustele ja oma soove põhjendada,“ selgitas Maripuu. Ka tõi minister välja, et selle tulemusena muutub süsteem läbipaistvamaks.

Konverentsil kõlama jäänut kommenteerides ütles Maripuu, et peab oluliseks kõnelejate sõnavõtte läbinud mõtet, et tervishoidu ei mõjuta vaid otseselt sotsiaalministeeriumis tehtud otsused. „Ka teiste ministeeriumide panuse kaudu suudame süsteemi paremaks muuta,“ sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2008, 15:32
Otsi:

Ava täpsem otsing