Kadrin Karner • 29. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Atria vähendab vahemaad turuliidriga

"Vaatamata teiste hüppelisele kasvule on Rakvere Lihakombinaat praegu selge ja tugev liider umbes 35protsendise turuosaga ja meie umbes 20 protsendiga. Sinna on veel maad, aga mis siin salata, eks see tehing ikkagi sinna suunda ka vaatab," ütles Atria Balticu turundusdirektor Riina Aamisepp. Ta lisas, et praegu keskendutakse ettevõtete integreerimisele ja oma positsioonide tugevdamisele.

See, et 2005. aastal soetatud Valga Lihatööstusega ei läinud päris nii, nagu oli plaanitud, Atriat Wõro ja Vastse-Kuuste ostmisel ei kohutanud, pigem nähti ühinemises võimalust laieneda. "Me oleme sellest omad analüüsid ja järeldused teinud," märkis Aamisepp.

Ettevõtted jäävad Aamisepa sõnul tegutsema oma juhtide ja kaubamärkidega.

Wõro Kommerts ASi aktsionäri Finare Systemi juhatuse liikme Indrek Rahumaa sõnul saab Wõro müügist teenitud tuluga turgutada ASi Kalev ja ASi Tere ostu.

"Jah, ikka… äritegevuse laiendamiseks," ütles Rahumaa, jättes Wõro Kommertsi müügist saadud raha edasiinvesteerimise kohta otsad lahtiseks.

"Jäime rahule jah, muidu poleks teinud," naerab Rahumaa küsimuse peale, kuidas läks tehing. Atria pikaajaline huvi tõi Rahumaa sõnul õiglase hinna, kuigi numbritest lepingu konfidentsiaalsuse tõttu rääkida ta ei saa.

Rahumaa sõnul kuulus Finare Systemile 34 protsenti Wõro Kommertsi aktsiakapitalist ja kuna enamusosaluse ost ei õnnestunud ning finantsinvesteeringutest huvitatud ei oldud, otsustatigi müügi kasuks.

Endine Wõro Kommerts ASi juht ja praegune Pintmann Grupp OÜ omanik Aigar Pindmaa oli kurb, et jälle üks eestimaine ettevõte läks välismaalaste kätte.

"Kurb on, et suured eestimaised asjad lähevad väliskapitali kätte," ütles Wõro ülesehitaja. Tema sõnul ei saa siiski ka öelda, et oleks olnud halb tehing.

Tundub igati loogiline samm, et väikesemad lihatööstused otsivad koostöös sünergiat ja kuluefektiivsust. Eks selliseid samme oli oodata ja on oodata veelgi. Ilmselt on raske saavutada sellist tulemust, et 1 + 1 + 1 = 3. Ma arvan, et see annab vastuseks kaks koma millegagi.

Kui neil õnnestub kõike seda hoida, mida Wõro, Vastse-Kuuste ja Valga on saavutanud, siis müts maha nende ees.

Ootan isegi huviga, mis juhtuma hakkab. Iseenesest me konkurenti ei karda ja viimased aastad on näidanud, et tarbijad on meile lojaalsed olnud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt