Finantssektor vajab kriisist pääsemiseks usaldust

Agnes Ojala 01. juuli 2008, 17:45

Maailmamajandus on praegu kreenis ennekõike
finantssektori usalduskriisi tõttu, tõdesid tänasel Hansa Investeerimisfondide
finantsturgude ülevaatel fondidega tegelevad spetsialistid.

Millal olukorrast väljapääsu võiks näha, ei osanud paraku öelda ei Hansa kohustuslike pensionifondide portfellihaldur Kristjan Tamla ega ka Hansa Investment Fundsi fondifondide ja vabatahtlike pensionifondide fondijuht Rasmus Pikkani. „Selleks on vaja taastada usaldus,“ märkis Pikkani. Tema sõnul on pangad praegu aga üliettevaatlikud, küsides nime kõigilt, ka tuntud tegijatelt, ja nõudes rahastamise eest kõrgeid intresse.

„Praegu on suurim probleem see, et pankade jaoks on laenuandmine teisejärguline soov. Pigem üritatakse bilanssi korda saada, parandada olukorda, kus likviidseid varasid on vähe,“ rääkis Kristjan Tamla hetkeseisust, kus pangad ei taha enam tegelda oma põhitegevusega.

See võib täna selgelt muremõtteis olnud Rasmus Pikkani sõnul halvasti mõjuda ka meile, kuna laenuraha on raske kätte saada. Majanduse toimimiseks aga on rahastamisvõimalusi vaja. Teiselt poolt võib mõlema Hansa spetsialisti hinnangul olukorra siin halvemaks muuta see, et kui kord rahakraanid lahti keeratakse, siis siia jõuavad võimalused suurtest turgudest tunduvalt hiljem. „Keegi ei vaata ju, mida siin metsa taga tehakse,“ märkis Kristjan Tamla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2008, 17:42
Otsi:

Ava täpsem otsing