Vesinikuautod ei jõua turule enne 2020. aastat, väidab Mazda

01. juuli 2008, 10:31

Vesinikuautode laialdasemat turuletulekut
pole oodata enne aastat 2020, ütles Jaapani autotootja Mazda esindaja eile
Hispaanias suurel rahvusvahelisel naftatööstuse konverentsil.

Tavakasutajateni jõuavad loodussõbralikud vesinikuautod kõige varem aastal 2020, ütles Mazda arendusosakonna juht Tsutomu Matsuoka Madriidis maailma naftakongressil, naftatootjate ühel aasta tippsündmusel, teatas AFP.

Matsuoka sõnul tuleb enne vesinikuautode laiemat turuletulekut lahendada terve rida probleeme. Esiteks tuleb välja ehitada vesinikutanklate võrgustik, et autosid oleks võimalik tankida.

Teiseks tuleb leida viis, kuidas vesinikuautot toota tarbijale vastuvõetava hinnaga, lisas ta.

Mazda on üks mitmetest autotootjatest, kes töötab vesinikuauto kallal. Tõusvad naftahinnad ja kliimamuutused on suunanud lootusrikkad pilgud vesinikule, mis võiks asendada fossiilsed kütused.

Mazda konkurent Honda teatas veidi aega tagasi, et alustab vesinikuauto tootmist. Neljaistmeline keskklassiauto FCX suudab arendada kiirust kuni 160 km/h. Honda hakkab autosid liisima USAs California osariigi lõunaosas augusti lõpus. Piirkond on valitud seetõttu, et seal on olemas tanklad, kus on kasutajatel võimalik autosid tankida. Loe Honda vesinikuauto kohta edasi: Honda alustas vesinikuautode tootmist

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2008, 15:40
Otsi:

Ava täpsem otsing