1. juuli 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Luik nõuab Elmar Lepa firma pankrotti

Luige sõnul tuli idee teha Pärnu veetornist elamu Lepalt. Mehed asutasid firma, kuhu Luik kandis oma osaluse eest raha. "See firma võttis ehitamiseks laenu ja selle asemel, et ehitama hakata, kandis Elmar Lepp nõukogu liikmena ja tema poolt volitatud juhatuse liige selle raha Lepa Kaubamajale," selgitas Luik.

"Ta ei anna seda raha enam tagasi. Mis mul muud teha on, kui kohtusse minna. Selleks ma küll ei läinud Pärnusse firmat asutama, et Lepa Kaubamajale raha anda," lisas ta. Laenusumma on kaks miljonit, lisandub intress 320 000 krooni.

Lepp ütles eile aripaev.ee-le, et maksab raha tagasi. "Jah, see oli siin vahepeal üleval, meil oli juhatuse vahetus ja… see on meil plaanis lähiajal, selle kuu jooksul ära maksta," kommenteeris ta tagastamata laenu Luige investeerimisfirmale OÜ HHL Rühm.

Samas heitis Lepp Luigele ette, et too küsimuse avalikustas. "Praegu on see halb, et Hans hakkas seda asja lehes reklaamima ja nii tekkiski tõrge. Muidu oleks juba klaaritud. Pangad loevad ju ka lehte. Kui mingi asi on üleval, siis minule meeldib istuda maha ja see ära klaarida, mitte hakata ajalehes musta pesu pesema," oli Lepp nördinud.

Kuidas äripartnerid nii raksu läksid, et pankrotiavaldused juba lendavad? "No mina ei tea, tal on see oma inkassofirma. Käisid kohal ja hakkasid iga päev helistama ja ründama," viitas Lepp Luige osalusega Julianus Inkassole.

"Mul on mitu korda rohkem raha saada kui see summa. Asi on selles, et seda raha pole kellelgi sahtlis. Mul on mitu tehingut käsil," lisas ta.

"Meie eesmärk pole kedagi pankrotti ajada, loodame ikka kompromissi, kuid esitasime avalduse, sest olid lubadused, kuid polnud reaalseid samme. See oli puhas laenusuhe, mille maksetähtaeg oli 12. aprill," märkis Julianus Inkasso esindaja Silver Eensaar.

Kas lihtsam poleks istuda läbirääkimistelaua taha? "Kindlasti seda prooviti, kuid järelikult teda (Elmar Leppa - toim) on läbirääkimistelaua taha raske saada. Ja meie pole kuidagi surunud seda asja ise meediasse," vastas Eensaar.

Lepp ja Luik alustasid veetorni elamu rajamist 2004. aastal. Nüüd on projekt seiskunud. "Arhitekt pidi kaks aastat ja kolm kuud tagasi tegema projekti ja see maja oleks ammu olnud ehitatud ja müüdud. Koht on ju ideaalne," rääkis Lepp eile. Kuid arhitekt tegi tema sõnul asjad valesti ja arendajad ei saanud ehitusluba. "Meil läks raha kinni, arhitektifirmale on raha makstud, kuid äri läks aia taha. No ikka läheb mõni äri aia taha," lausus Lepp.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt