Euroopa liidus elab ligi 80 miljonit inimest vaesuses

02. juuli 2008, 12:56

Euroopa liidus elab ligi 80 miljonit
inimest vaesuses, Euroopa Komisjon avalikustas täna ettepanekud sotsiaalsfääri
parandamiseks ning sealhulgas vaesuse ja diskrimineerimise vastu
võitlemiseks liidus.

Euroopa Komisjoni esindaja Katrin Höövelson rõhutas just eriti vaesuse probleemidega tegelemise olulisust, öeldes, et tehnoloogia ja majanduse areng on küll tore, ent samas tekib paratamatult kontingent, kes ei saa ajaga kaasas käia ja endale uudseid tehnoloogilisi lahendusi lubada.

78 miljonit inimest elab tema sõnul Euroopas selges vaesuses või vaesuse piiril. Sotsiaalpaketis on nendega tegelemisele ja aitamisele pühendatud tähelepanu. Üheks näiteks aitamisest tõi ta globaliseerimisega kohandumise fondi tegevuse, mille eesmärk on aidata globaliseerumise tõttu töö kaotanud inimesi. Fondi suurus on Höövelsoni sõnul 500 miljonit eurot ja seda taotlevad riigid, kuid see läheb otseselt inimeste abistamiseks. Praegu on Euroopa Komisjoni teada fondist abi saanud 7000 inimest.

Välja toodi olulisemad nagu diskrimineerimise keelustamine, mis praegu on lubamatu vaid töökohaga seoses, kuid saab täiendust ka diskrimineerimise keelustamise läbi muudes igapäeva valdkondades.

Kuigi Eestis väga vähesel määral juba kasutatakse kaugtöö (töötamine ettevõttest eraldi teises kontoris või kodukontoris- toim.) võimalust, leiab Euroopa Komisjon, et Eesti riik peaks seda enam soodustama.

Paketis käsitletakse seitset peamist valdkonda, sealhulgas küsimusi, mis puudutavad lapsi, noori, tervishoidu, vaesust, sotsiaalse tõrjutusega toimetulekut, uute töökohtade loomist ja inimeste mobiilsust.

Pakett sisaldab kokku 18 dokumenti, millest osad on direktiivi ettepanekud, osad riikidevahelist koostööd suunavad dokumendid. Lähitulevikud leiab praegu valminud pakett täiendust veel 24 dokumenti võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. July 2008, 12:54
Otsi:

Ava täpsem otsing