Harrastuskalapüügi õiguse saab mobiilimaksega

02. juuli 2008, 13:59

Alates juulikuust on harrastuskalastajatel
võimalik tasuda harrastusliku kalapüügiõiguse eest mobiilimaksega, mis
lihtsustab oluliselt harrastuspüügiõiguse saamise võimalusi.

„Kui varasemalt oli võimalus tasuda harrastuskalapüügi õiguse eest internetis või pangakontoris, siis nüüd on seda võimalik teha ka mistahes Eesti punktis omades EMT, ELISA või Tele2 mobiilside võrgus töötavat mobiiltelefoni,“ ütles Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna peaspetsialist Herki Tuus.

Ühe lihtkäsiõngega püük on tasuta ning lubatud kõigile. Harrastuskalapüügi õiguse tasu tuleb maksta aga neil, kes soovivad kasutada teisi sportlikke püügivahendeid nagu rohkem kui ühte lihtkäsiõnge, käsiõnge, spinningut, vedelit, sikutit, lendõnge, tonkat, unda või harpuunpüssi.

Püügiõiguse tasu mobiilimaksel 1 nädala eest on 33 krooni, kuni 6 kuu eest 128 krooni ning kuni 12 kuu eest 188 krooni. Tasu sisse on arvestatud ka tasu teavitus- ja meeldetuletussõnumite eest.

Harrastuspüügi õigus hakkab kehtima kaks tundi pärast mobiilimakse sooritamist ja vastava teavitussõnumi saamist. Püügiõiguse lõppemisel saadetakse püügiõiguse lõppemisest informeeriv meeldetuletussõnum mobiiltelefonile, millelt mobiilimakse sooritati.

Mobiilmakse tegemiseks tuleb saata sõnum numbrile 1312. Mobiiliga tehtud makse puhul lisatakse arve vastava kuu mobiiltelefoni arvele, kõnekaartide puhul võetakse summa kaardilt maha. Loe mobiilimaksest täpsemalt siit.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. July 2008, 16:34
Otsi:

Ava täpsem otsing