Tokyo tollitöötajad sokutasid reisijate pagasisse kanepit

Mariliis Pinn 03. juuli 2008, 07:55

Tokyo tolliamet karistas sel nädalal kolme
töötajat, kes panid narkokoerte nina treenimiseks kanepit suvaliste
lennureisijate pagasisse.

Narita rahvusvahelise lennujaama tollitöötajad hakkasid õppe-eesmärkidel saabuvate reisijate kohvritesse narkokotikesi sokutama mullu septembris, kirjutas Postimees. Tokyo tolliameti esindaja Kazutoshi Takahashi teatel said nad nüüd karistada selle eest, et libistasid möödunud sügisest tänavu kevadeni toimuvast täiesti teadmatute inimeste pagasisse narkootikume rohkem kui 160 korral.

Omaalgatuslik loomatreening tuli avalikuks tänavu mais, sest üks ametnik pani ühe Hongkongist saabunud reisija kohvri välitaskusse 142-grammise kanepipaki, mida koer üles ei leidnud ja tollitöötaja ei suutnud Takahashi sõnul meenutada, millisesse kotti ta kanepi peitis.

Kui tollitöötaja avastas koera eksituse ja selle, et pagasi omanik on juba pahaaimamatult narkootikumidega lennujaamast lahkunud, tunnistas ta ehmunult juhtunu ülemusele üles ning veel sama päeva õhtuks leiti endale teadmatult miljoni jeeni (ligikaudu 93 000 krooni) väärtuses kanepit sisaldava narkopaki võrra rikkamaks saanud lennureisija ühest Tokyo hotellist üles ning tal polnud midagi kanepi tolliametile tagastamise vastu.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. July 2008, 07:52
Otsi:

Ava täpsem otsing