Tarvo Vaarmets • 3. juuli 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Agrowill lammutab Leedu börsil

Kui Vilniuse börsi indeks kukkus eile 1,41% ja põhinimekirjas oli ainult üks tõusja, siis oli see muidugi Agrowill. Sealjuures ei ostetud Baltimaade suurima põllumajandusettevõtte aktsiat mitte lihtsalt natuke üles, vaid väärtpaberi hind visati koguni seitse protsenti kõrgemale.

See on nagu vanadel headel aegadel, kui turul valitses täielik optimism ja iga väiksemagi uudise peale põrutasid aktsiate hinnad tuhatnelja ülespoole.

Eile teatas Agrowill, et alustas Moldaavias tütarettevõtte asutamist. Ettevõtte eesmärk on lähema kahe aasta jooksul Moldaavias kokku osta kuni 5000 hektarit väga viljakat mustmulla maad, teatas Agrowill börsile. Lisaks kaalub leedukate põllumajanduskontsern praegu kolme Venemaa taimekasvatusega tegeleva ettevõtte omandamist. Neist väikseim ettevõte tegeleb 11 000 hektari suuruse maa harimisega.

Agrowilli tegutsemine on investoritele meeldinud sedavõrd, et hiljuti börsile tulnud ettevõtte IPO-hind on nüüdseks juba 40% kallimaks ostetud. Ja seda ajal, mil ümberringi valitseb nutt ja hala. Agrowilli agressiivne laienemine saab teoks tänu korralikule võimendusele, mistõttu tuleks aruannetes jälgida eelkõige ettevõtte toimetulemist kohustustega. Teisalt näib põllumajandus tõesti olevat kasulik tulevikuäri.

Leedu börsi langejate rivi vedas aga rõivakontsern Apranga, mille aktsia kaotas 4,1%. Väga tugeva bilansiga TEO LT müüdi üldiselt valitseva pessimismi ajel aga 1,55% jagu odavamaks.

Kaugemad Euroopa börsid olid enne päeva lõppu valdavalt plussis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt