Kadrin Karner • 3. juuli 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Eesti Ehitus müüs ühe Ukraina projekti

Eile teatas Eesti Ehitus, et tema tütarettevõtja Eurocon Ukraine LLC müüb finantsinvesteeringu Ukraina äriühingus TOV European House.

"Tegemist oli väikesemahulise ettevõttega ning selle Eesti Ehitusele kuuluva osaluse müügist saadud summad ei ole märkimisväärsed Eesti Ehitus kontsernile," sõnas Eesti Ehituse investorsuhete juht Raimo Talviste. Põhiliselt läheb saadud summa võetud laenukohustuste tagasimaksmiseks, lisas ta.

Talviste kinnitusel ei jäänud Eesti Ehituse kontsernile Ukraina ettevõttes enam osalust. Börsiteates täpsustas Eesti Ehitus, et aktsiate võõrandamise eesmärk on investeerimisprojektist väljumine.

Tehing viiakse lõpule pärast müügilepingus olevate eeltingimuste täitmist, milleks muu hulgas on Ukraina konkurentsijärelevalve nõusoleku saamine.

Eesti Ehituse tütarfirma Eurocon Ukraine LLC osalus European House TOVs oli alla 20 protsendi. Talviste lisas, et tegemist polnud ei kiir- ega sundmüügiga.

Eesti Ehitus on Ukrainas osalenud nii Radissoni hotelli, kaubanduskeskuse kui ka betoonitehase ehitamisel. Eesti Ehitusel Eurocon Ukraine LLC kaudu Ukrainas jätkuvalt osalusi järgmistes ettevõtetes: Eurocon West, Passage Theater, Bukovina Developments, V.I Center, Technopolis 2, EA Reng Projekt ja Instar Property.

Kontserni ettevõtted tegutsevad lisaks Eestile ja Ukrainale ka Lätis ning Leedus. Eesti Ehitus on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Eestis on täiendavad valdkonnad teedeehitus ja -hooldus ning keskkonnaehitus ja betoonitööd.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt