Eesti Ehitus müüs ühe Ukraina projekti

Kadrin Karner 04. juuli 2008, 00:00

Eile teatas Eesti Ehitus, et tema tütarettevõtja Eurocon Ukraine LLC müüb finantsinvesteeringu Ukraina äriühingus TOV European House.

"Tegemist oli väikesemahulise ettevõttega ning selle Eesti Ehitusele kuuluva osaluse müügist saadud summad ei ole märkimisväärsed Eesti Ehitus kontsernile," sõnas Eesti Ehituse investorsuhete juht Raimo Talviste. Põhiliselt läheb saadud summa võetud laenukohustuste tagasimaksmiseks, lisas ta.

Talviste kinnitusel ei jäänud Eesti Ehituse kontsernile Ukraina ettevõttes enam osalust. Börsiteates täpsustas Eesti Ehitus, et aktsiate võõrandamise eesmärk on investeerimisprojektist väljumine.

Tehing viiakse lõpule pärast müügilepingus olevate eeltingimuste täitmist, milleks muu hulgas on Ukraina konkurentsijärelevalve nõusoleku saamine.

Eesti Ehituse tütarfirma Eurocon Ukraine LLC osalus European House TOVs oli alla 20 protsendi. Talviste lisas, et tegemist polnud ei kiir- ega sundmüügiga.

Eesti Ehitus on Ukrainas osalenud nii Radissoni hotelli, kaubanduskeskuse kui ka betoonitehase ehitamisel. Eesti Ehitusel Eurocon Ukraine LLC kaudu Ukrainas jätkuvalt osalusi järgmistes ettevõtetes: Eurocon West, Passage Theater, Bukovina Developments, V.I Center, Technopolis 2, EA Reng Projekt ja Instar Property.

Kontserni ettevõtted tegutsevad lisaks Eestile ja Ukrainale ka Lätis ning Leedus. Eesti Ehitus on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Eestis on täiendavad valdkonnad teedeehitus ja -hooldus ning keskkonnaehitus ja betoonitööd.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing