Urve Vilk • 3. juuli 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Loodustalgud on heategu värvikas suves

Eestimaa Looduse Fondi vabatahtlikkuse alusel korraldatavad talgud on suunatud looduskaitseliste tööde tegemiseks, samas loodus- ja keskkonnasõbraliku mõtteviisi levitamiseks. Korraldaja Tarmo Tüür ütleb, et kuigi ka praegu on vabatahtlikkus veel lapsekingades, on talguline kaheksa aasta taguse algusajaga võrreldes teadlikum. "Teadvustatakse rohkem, miks ja mis töid tehakse. Püüame ka ise anda rohkem infot tehtavate tööde ja looduskaitse kohta laiemalt." Sel aastal korraldas ELF talguhooaja eel huvilistele ka looduskaitseteemalise koolituse.

Tüüri sõnul osaleb talgutel nii noori kui ka vanu. Osa võtab rohkem linlasi, kelle jaoks on võimalus looduses olla ja füüsilist tööd teha atraktiivsem kui maainimeste jaoks.

Üritused toimuvad Eesti erinevatel kaitsealadel 3-6päevaste talgulaagritena. Pärast tööd veedetakse ühiselt aega, tutvutakse kohaliku looduse ja kultuuripärandiga, käiakse matkarajal või vaatetornis, saunas ja ujumas.

Talgute fenomen tuleneb sellest, et tegu on heategevuse ja võimalusega anda oma panus looduskaitsesse, samas on see ka puhkus, kus on võimalik kogeda kõiki suvemõnusid. Talgutel osalemiseks tuleb tasuda osavõtutasu. Kui lõviosa talgukuludest, nagu tööriistad, transport, korraldamine, kütus, majutus ja saun, kaetakse toetajate ja fondide abiga, katab talgulise osavõtutasu tema toidukulu.

Töögrupis on 10-12 inimest. "Tegu on tööde ja kohtadega, millele ei saa massiga läheneda," ütleb Tüür.

Sellel aastal esimest korda talgutel osalenud Lia Traks kuulis üritusest raadiost. "Kuna ma olen looduse sõber ja mulle käib närvidele, kui prahti igale poole loobitakse, oli mul hea meel, et saan lõpuks aidata loodust ka koristada." Nagu laagrielus ikka oli talgutel saun ja muud õhtused üritused, aga Traksi jaoks tegi talgud eelkõige meeldivaks võimalus looduskeskkonda iseparemaks muuta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt