Suvel käige jala!

Urve Vilk 04. juuli 2008, 00:00

Suvi seondub põhjamaalasele enamasti ajaga, mil on rohkem tahtmist ringi liikuda - ilu ja elu kaeda.

Suvetegemistesse, puhkamisse ja reisimisse tungib sisse aga ka muid valdkondi üha jõulisemalt puudutav ökoteema, keskkonnasäästlikkus ja -sõbralikkus.

Hiljuti vahendas portaal Treehuggers, et Suurbritannias avatakse juulis keskkonnasõbralik ööklubi, kuhu saavad sisse vaid need, kes suudavad tõestada, et tulid kohale jala, jalgratta või ühistranspordiga.

Eestis aga möödus hiljuti 15 aastat ajast, mil pandi alus kohalikule ökoturismi arengule. Toona, 28. mail 1993, toimus Soomaal rahvusvaheline maaelu arengu koostööseminar, millest sai alguse idee hakata Eestis juurutama ökoturismi põhimõtteid.

Ökoturism, defineerituna Eesti Ökoturismi Ühenduse poolt, on vastutustundlik reisimine, mis toetab loodus- ja kultuuripärandi säilimist ning kohalike elanike heaolu. Olles omakorda haru loodusturismist, mis on laiemalt võttes säästev ja vastutustundlik reisimisvorm.

Aastad on läinud, kuid Eestit tuntakse eelkõige linnalike atraktsioonide järgi. Ka eestlane ise väisab pigem Õllesummerit kui külasimmaneid.

Hea võimalus loodusesse minna ja seejuures ümbritsevat keskkonda paremaks muuta on looduskaitsealade korrastamine vabatahtlike talgute käigus.

Enne üritusele või puhkama minekut tasuks korraks mõelda, kas ainuvõimalik viis kohale jõudmiseks on auto, või võiks minna ka jala, jalgratta või ühistranspordiga, mis on tunduvalt keskkonnasäästlikum ja ühtlasi tervisesõbralikum.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing