ÄP fototoimetus • 3. juuli 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Uudised

Mütofestil esitavad muusikat ansamblid üle maailma, kuuleb nii viikingimuusikat, varakeskaegset laadamuusikat kui ka Tolkieni tekstidel põhinevaid metallihõngulisi meloodiaid.

Avatud on töötoad, kus on võimalik meisterdada nahast esemeid, muinasaegseid jalatseid, nuge, kirivöösid ja käevõrusid. Õpitubades käsitletakse ravimtaimi, esmaabi andmist välitingimustes, treenitakse mõõgavõitlust ja vibulaskmist.

Koos Mütofesti avariitusega algab ka ürituse lõpuni kestev rollimäng, mille tegevus toimub Kassinurme kuningriigis. Igal rollimängus osalejal peab seljas olema kostüüm. Mütofest toimub 15.-17.08 Kassinurme mägedes.

Kõikvõimalikele matkaviisidele on lisandunud tuju lapselikult ülemeelikuks muutev, samas ka kehale sportlikku koormust andev tõukerattal reisimise võimalus. Matkale minnakse linnas poppidest tillukestest ratastest kogukamate vendadega, mille esiratas on sama suur kui tavalisel jalgrattal. Taevaskoja turismi- ja puhkekeskuses korraldatavad matkad kestavad on 2-3 tundi, lisaks sõitmisele külastatakse vaatamisväärsusi ja nauditakse kaunist loodust.

Tegu on mitte lihtsalt linnuvaatluse, vaid võistlusega meeskondade vahel. Ralli algab ülevaatega Eesti lindudest, seejärel jagatakse osalejad kuni 5-liikmelistesse rühmadesse. Võisteldakse äratuntud lindude arvu peale, võitjaks osutub rühm, kes kontrollaja sees võimalikult palju linde tuvastab.

Linnuralliks on parimad kohad merelahed. Sobivad Harjumaa, Läänemaa, Pärnumaa ja saarte mereäärsed piirkonnad. Tallinnas on suurepäraseks kohaks Paljasaare poolsaare linnuala. Parim aeg linnuralliks on aprillist juuni alguseni ning oktoober.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt