Film „Mamma Mia“ teenib ABBA Björnile ja Bennyle miljoneid

Agnes Ojala 04. juuli 2008, 10:20

Nädala pärast toimub Rootsis ABBA meeste
Björn Ulvaeuse ja Benny Anderssoni muusikali „Mamma Mia“ filmiversiooni
esilinastus.

Kas see osutub sama edukaks kui muusikal, on veel teadmata, kuid muusikali finantstulemusi on igal juhul raske purustada. Seni on muusikal sisse toonud üle 12 miljardi Rootsi krooni ehk umbes 20 miljardit Eesti krooni, kirjutas di.se.

Benny Anderssoni firma Benny Andersson Produktion 2007. aasta aruandest selgub, et firma tütarettevõte Littlestar teenis mullu puhaskasumit 20,5 miljonit Rootsi krooni. Littlestar on muusikali „Mamma Mia“ taga ja kummalegi mehele kuulub firmast 25%.

Alates 2001. aastat on ettevõtte puhaskasumit teeninud 165 miljonit Rootsi krooni, see aga ei ole kõik, mida Benny Andersson „Mamma Miast“ teeninud on.

„Ma olen ju autor ja ka investor. Kõik summad ei tule kokku ühele kontole. Aga ma ei tahaks sellest praegu rääkida,“ sõnas ta.

Film „Mamma Mia“ põhineb samanimelisel muusikalil, mis on saanud üheks maailma populaarsematest muusikalidest läbi aegade. Muusikali mängitakse praegu üheksandat aastat ja seda on vaatamas käinud üle 30 miljoni inimese.

Piletituludest on muusikal kokku käivet teinud üle 2 miljardi dollari ehk umbes 20 miljardit Eesti krooni.

Nüüd püüavad sisu filmi näol populaarseks teha põhirolle kandvad näitlejad Meryl Streep, Pierce Brosnan ja Stellan Skarsgård. Filmi eelarve oli 65 miljonit dollarit, umbes 650 miljonit Eesti krooni.

„Mamma Mia“ produtsendid on Björn Ulveaus, Benny Andresson ja Tom Hanks. Film valmis stuudios Universal.

Esmaspäeval toimus filmi esilinastus Londonis ja kriitikud võtsid selle väga hästi vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2008, 10:17
Otsi:

Ava täpsem otsing