Olympicu kukutaja on Jaan Korpusov

Tõnis Oja 07. juuli 2008, 00:00

Nii nagu teistele, oli juunikuu laastav ka Olympic EG aktsiale, mille hind langes möödunud kuu keskel ettevõtte veidi enam kui pooleteiseaastase börsiajaloo madalaimale tasemele 31,29 kroonile ehk täpselt kahele eurole.

Paraku võib täie veendumusega öelda, et Olympicu hinnalanguse peasüüdlaseks võib pidada ettevõtte ühte suuromanikku Jaan Korpusovi.

Nimelt müüs Korpusovi investeerimisfirma Hendaya Invest juunis kokku 1,7 miljonit Olympicu aktsiat. Finantsinspektsioonis on tehingute kuupäevadeks 6. juuni ja 13. juuni. Sellega osutus ta suurimaks Olympicu aktsiatega kauplejaks Tallinna börsil. Tema müüdud aktsiate arv moodustas 38 protsenti aktsia kogu kuu kauplemismahust.

Olympic EG üks asutaja ja suuromanik Jaan Korpusov hakkas ettevõtte aktsiaid aktiivselt müüma möödunud aasta detsembris. Selle aja jooksul on ta müünud kokku 3,35 miljonit väärtpaberit, mis moodustab 14 protsenti Olympicu aktsiate kauplemismahust sama perioodi jooksul. Kasiinokompanii aktsia hind langes samal aja jooksul (detsembri algusest kuni juuni lõpuni) 41 protsenti.

Juhtum näitab ka väga hästi ära, kui suured on käärid börsiettevõtete suuromanike arvestusliku vara ja reaalselt saadava vara vahel. Veidi enam kui 150 miljoni krooni saamiseks on Korpusov kukutanud talle kuuluva ettevõtte osa väärtust pea miljardi krooni võrra.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing