Valitsus loodab graafikus püsida

Kadrin Karner 07. juuli 2008, 00:00

"Kui maksubaasi tõusu suurenemist kavandati kohalikele omavalitsustele selle sama väga halva prognoosi järgi 15-16%, siis tegelikkus on ületanud kõik ootused. Praeguseks on üksikisiku tulumaksu laekunud kohalikele omavalitsustele koguni 21,9% rohkem kui möödunud aastal samaks ajaks. See on päris metsik kasv," sõnas Ansip.

"Ütleks nii, et me oleme selles graafikus, nagu praegusel juhul oleme lisaeelarvega valmis saanud," ütles Padar laekumiste kohta üldiselt ning lisas, et maksude laekumine on stabiilne, ei mingeid suuri tõuse ega langusi.

"Ma olen nõus Padariga, et me püsime lisaeelarve graafikus, ei näe mingisugust põhjust ei optimismiks, ei pessimismiks," sõnas peaminister ning ütleb, et välja võiks tuua väga hea tulumaksu laekumise. "Kohalikel omavalitsustel pole põhjust väheste maksulaekumiste üle kurta."

"Kui selle aasta eelarvemuudatust ehk eelarvekärbet hakati ette valmistama aprillis, tekkis ajakirjandusel ja opositsioonil küsimus, kas see muudatus on küllaldane. Aprilli, mai ja juuni põhjal võib öelda, et ma ei näe ühtegi põhjust, miks peaks veel lisaeelarveid tegema," ütles riigikogu liige ja sotsiaaldemokraat Eiki Nestor ning lisas, et viimase kolme kuu maksulaekumised on tõusnud sellele tasemele, mida võis oodata ja millele aprilli alguses loodeti. "Kõige kurvem on käibemaksu laekumine," ütles Nestor.

Üldise maksulaekumise kohta oleks Nestori sõnul hea öelda vist palju. "Ju on need mingit pidi ootuspärased. Tulumaksu ja sotsiaalmaksu laekumine sõltub sellest, kuidas ettevõtted oma maksukohustusi täidavad." 2009. aasta riigieelarve osas jääb Nestori sõnul üles küsimärk, kui palju kulusid on vaja kärpida. Seda, et kärpida on vaja, seda teavad kõik, täpsemini saab rääkida ilmselt augustis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing