Mariliis Pinn • 6. juuli 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Vene mobiilimüüja lahkub Eestist

Põhjuseks liiga kõrged püsikulud ning heitlik majandussituatsioon, vahendas NEWSru.com.

Kahe aastaga Balti riikidesse 68 poodi loonud Euroseti juht Jevgeni Tšitšvarkin sõnas, et maailmavallutuslike plaanide eest peab ikka maksma. "Me avame kõik poed uuesti ja seda meile olulistes ja kasulikes piirkondades. Peamiselt Moskva lähistel," selgitas Tšitšvarkin.

Poodide ostjaks on Läti konsortsium, mille nime Eurosert praegu avalikustada ei taha. Samuti jääb saladuseks tehingu summa.

Ülemiste keskuse tegevdirektor Guido Pärnits ütles, et Euroset on oma lepingu juba üles öelnud. "Oleme kahepoolselt kokku leppinud lepingu lõpetamises," sõnas Pärnits. Praegu veel pood töötab, kuid uus rentnik on juba peaaegu leitud. "Ma ei tea, kuidas teistes kohtades läks, kuid siin olid neil head käibenumbrid," lisas ta.

"Ilmselt oli Eesti mobiiliturg nii täis, et nad ei leidnud turgu ja turuosa," kommenteeris Euroseti lahkumist EMT avalike suhete juht Kaja Pino. Ta lisas, et eestlane on harjunud oma telefoni operaatori juurest ostma ja ju ei läinud selle harjumuse muutmine hästi. Pino sõnul on näha majanduse jahtumise märke ka mobiiliturul, kuid midagi katastroofilist ei ole. "Inimesed lükkavad telefoni ostmist edasi nagu muu koduelektroonikagi puhul," lisas ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt