SMS-laenu andjad kaebasid rahapesubüroo peale

Silvia Kruusmaa 09. juuli 2008, 00:00

Rahapesubürood ajendas ettekirjutust tegema see, et osa kiirlaenuandjaid ei täida uut rahapesu ja terrorismi tõkestamise seadust, mis näeb ette, et laenuandja ja -saaja peavad kohtuma enne laenuandmist.

Kiirlaenuandja Monetti juhi Helen Veski sõnul ei arvesta uus rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadus SMS-laenu andjate ärivaldkonna spetsiifikaga.

"Rahapesu andmebüroo tõlgendab, et igal juhul tuleks esmasel kliendisuhte loomisel kliendiga näost näkku kohtuda. Meie näeme ka lihtsustatud võimalusi seaduse järgi isiku tuvastamiseks," ütles Veski, kuid jättis kommenteerimata, milliseid.

SMS Laenu juht Aavo Sosaar rõhutas, et seadust peab täitma. "Ei tea, kas rahapesu seadus on tõepoolest see õige seadus, kuhu panna sisse punktid SMS-laenu äri kohta," kahtles ta.

SMS Laenule tehtud ettekirjutus on nüüdseks juba kehtetu, sest kohustused on täidetud. Esmaspäeval kohtusse jõudnud Risicum Capital Estonia kaebus on kohtus ettevalmistavas menetluses, ütles Tallinna ringkonnakohtu ja Tallinna halduskohtu pressiesindaja Jaanika Topkin.

"Kuna tõlgendasime rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadust rahapesu andmebüroost mõnede sätete osas erinevalt, siis esitasime Tallinna Halduskohtule sellekohase kaebuse. Praegu on SMS Laen kujundamas seisukohta kohtusse esitatud kaebuse edasise menetlemise otstarbekuse suhtes," lisas Sosaar.

Monettile tehti ettekirjutus 25. juunil, mille Monetti vaidlustas. Monetti kaebuse võttis kohus 30. juunil menetlusse ja kohus peatas esialgse õiguskaitse korras rahapesu andmebüroo tehtud ettekirjutuse täitmise. Veski ei osanud öelda, millal menetlus kohtusse jõuab, ilmselt sügisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing