Kadrin Karner • 8. juuli 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Sults lõi sihtasutuse Kasiinosaar

Sults näitas eskiisi, kus oli näha, et plaanis on kolmest saarest koosnev lõbustus- ja kultuurikompleks ning saared tulevad nn neeru-kujulised. Kokku hakkab kompleks koosnema kolmest saarest, igal saarel on oma täpselt määratletud otstarve.

Kui viimati oli juttu, et praegu jääb saar(t)e ehitamine selles taha, et Eestis puudub vette ehitamist reguleeriv seadusandlus, siis Sultsi nõustavad advokaadid avastasid, et mõnisada aastat tagasi asusid plaanitavate saarte alal päris saared, mis laevatee lühendamise eesmärgil õhku lasti. Nüüd oleks võimalus need taastada ehk saared oleksid muinasaegsete saarte kohal.

Kasiinosaar on neist vaid üks, suurim. Teiste saarte taha jäävale saarele pääsemiseks tuleb lunastada suhteliselt kallis pilet ja seal võib kasiinodes ja alkoholi seltsis piiramatult lõbutseda.

Teised kaks saart oleksid palju odavama piletiga.

Perekondlikke lõbustusi pakkuval saarel puudub alkoholi ostmise võimalus ja sinna joobes inimesi ei lasta.

Küsimusele, millal võiks reaalseid tulemusi näha, vastas Sults, et umbes kahe aasta pärast peaks olema esimene etapp valmis. Veel lisas Sults, et kuigi ta praegu otseselt saarte ehituse rahastamisele ei mõtle, on idee tegelikult selles, et kolmandal, kinnisel kasiinosaarel asuva klaasist kortermaja müük maksab automaatselt kinni saare ehituskulud. Et korteritele ostjaid leidub, on Sults täiesti kindel.

Praeguseks on koolidirektoril plaani edendamiseks kulunud umbes 114 000 krooni ja selle on ta oma plaadi "Ümeramees on tagasi" tuludest kinni maksnud.

Uurides, milliseid nippe kasiinode koondamise eestvedaja suhtes kasiinoärimehed on rakendanud, rääkis Sults ühest eriti otsekohesest pakkumisest. "Vastuseis sellele projektile on meeletu. Öeldi otse, et ma annan sulle saare, mine ehita seal."

Töökohtasid saartele palju ei tule, Sults pakkus, et umbes 150-200.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt