Eesti Rahva Muuseumi võib projekteerida vaid eestlane

09. juuli 2008, 12:14

Eesti Rahva Muuseumi projekteerimise
riigihankes võivad osaleda ainult need, kelle emakeel on eesti keel.
Kultuuriminister ja Muuseumi Ehitamise Sihtasutuse juhatuse esimees Laine Jänes
on üllatunud, et taoline nõue läbi läks.

Kõne all oleva hanke tingimustele vastab ainult üks ettevõte - Telora-E AS, kirjutas Delovõje Vedomosti.

See, et hange on suunatud ühele kindlale ettevõttele, näitab ka tingimus, et viimase viie aasta jooksul peab nõustaja olema loonud vähemalt ühe 20 000 ruutmeetrise muuseumi ehitusprojekti.

Samuti peab nõustaja „valdama kõrgtasemel eesti keelt (kirjalik ja suuline), mis on tema emakeel” ning „inglise keelt (kirjalik ja suuline) viie palli tasemel viiepallise skaala järgi.”

Laine Jänes arvab, et mingit konkurentsi piirangut ei ole, kuna konkursis võivad osaleda ettevõtted üle kogu Euroopa. Minister isegi ei arvanud, et partner leitakse Eestist.

Kuid Euroopa ei tea sellest hankest midagi, kuna dokumendid näitavad, et Euroopa Liidu Ametlike Teadaannete Teenistusse seda saadetud ei ole.

Inimõiguste Infokeskuse jurist Mstislav Rusakov väidab, et taolise keelenõudega rikutakse põhiseadust ning töölepingu seaduse § 10 osa 3. Keeleinspektsiooni Helle Pärn väidab aga, et ilmselt on see mingi eksitus, kuna eestlastele eesti keele valdamise tasemenõudeid ei esitata.

Tavaline on, et riigiasutused kirjutavad hankenõudeid kindla firma jaoks. Sellisel juhul on valik juba ette ära tehtud ning tulemus saavutatakse erinevate nippide abil

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. July 2008, 15:20
Otsi:

Ava täpsem otsing