Kertu Ruus • 10. juuli 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Nordea tahab tõusta pensioniturul tippu

"Nordea Life & Pensionsi eesmärk on saada turu kolme tipptegija hulka, nagu see on ka praegu kõigis teistes riikides, kus Nordea pakub elukindlustus- ja pensionitooteid," ütles ASi Nordea Pensions Estonia juhatuse liige Angelika Tagel. "Mõistagi ei saavuta me seda eesmärki üleöö, kuid oleme seadnud sihid pikaajaliselt."

Nordeat ootab pensionifondide turul ees juba viis konkurenti. Suurima tüki turust on enda kätte haaranud Hansa Investeerimisfondid, talle järgneb SEB Varahaldus.

Danske Capitali, LHV Varahalduse ja ERGO Varahalduse osa jääb konkurentidele kõvasti alla.

Tagel ei andnud Äripäevale antud vastustes mõista, kelle turuosa kallale plaanitakse täpsemalt minna. Ta märkis, et uustulnuka esimene sihtrühm on tema praegused kliendid, kes olevat juba pikka aega oodanud, et Nordea alustaks pensionitoodete pakkumist ka siinsel turul.

Hansa Investeerimisfondide juhatuse esimees Robert Kitt pidas oma klientide esmajoones eelistamist loogiliseks sammuks, kuna seni on Nordea vahendanud teisi fonde.

"Nordea klient on kindlasti keskmisest jõukam ja loogiline on oma kliendibaas kõigepealt läbi võtta, ning siis ka kõik teised," märkis Kitt. Kitt lisas, et pikas perspektiivis võiks Nordea haarata aga 10% turust, sest ligikaudu just nii suur turuosa on panga käes praegu hoiuste ja laenude osas. Kitt ennustas, et ilmselt satuvad esmalt löögi alla väiksemad pangad ning siis haaratakse kõigilt natukene kliente.

Kitt tervitas konkurendi tulekut. "See on tore ja näitab, et turg toimib," sõnas Hansa Investeerimisfondide juhatuse esimees.

Rõõmsal häälel võttis konkurentsi tihenemise uudise vastu ka Sampo Panga personaal- ja jaepanganduse divisjoni direktor Tõnu Vanajuur. "See paneb kõigil hallolluse liikuma, sest ega keegi ei oota avatud kotisuuga, et teine võtaks temalt kliendid üle," nentis Vanajuur. "Nordea tulek Sampol põlve värisema ei pane," lisas ta.

Vanajuur märkis, et kui Nordea soovib kedagi neljandaks puksida, siis peab ta tulema välja millegi uue ja unikaalsega. Kuna seni tegi Nordea koostööd LHVga, siis satuvad esimesena tema sõnul löögi alla need LHV kliendid, kes on ühtlasi Nordea hingekirjas, hiljem aga võib pensionikogujaid tulla üle mujaltki.

Siiani vahendas Nordea pensionikliente LHV-le. Sellest hoolimata ei prognoosi LHV Varahalduse tegevjuht Mihkel Oja, et LHV kannab Nordea pensioniturule tulekuga teistest suuremaid kaotusi.

"Kui LHV kliendibaasi vaadata, siis võib öelda, et Nordea kaudu on meile tulnud väga väike osa," märkis Oja küll pisut mõtlikul toonil.

Oja sõnul on oluline seegi, et kui keskmine Hansapanga klient ongi ainult Hansapangas, siis keskmine Nordea klient on samal ajal ka teiste pankade teenuste ostja.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt