Wienerbergeri aktsia kukkus pea veerandi

Tõnis Oja 11. juuli 2008, 00:00

Maailma suurima tellisetootja Wienerbergeri aktsia hind kukkus eile 23 protsendi võrra pärast seda, kui ettevõte teatas, et ei suuda täita ettevõtte eesmärki kasvatada kasumit kümne protsendi võrra.

Nii palju kukkus Wienerberger ASi (endine Aseri keraamikatehas) emafirma aktsia hind Bloombergi andmetel viimati 1991. aasta veebruaris.

Ettevõtte esimese poolaasta kulumieelne kasum (EBITDA) langeb ettevõtte teatel kümne protsendi võrra. Ettevõte prognoosib kasumi langust ka terve aasta kohta. Kontserni käive kasvas eelmise aasta 1,23 miljardi euroga võrreldes kolm protsenti. Veel maikuus ennustas kompanii, et kasum kasvab tööstusharu keskmisest enam.

Tegemist ei ole ainsa kasumihoiatusega ehitusmaterjalide tööstuses. Maailma suuruselt teine ehitusmaterjalide tootja ja jaotaja CHR hoiatas üleeile, et nende kuusteist aastat kestnud kasvuperiood saab selleks korraks otsa.

"Turg on šokeeritud numbrite maha tõmbamise mahust," kommenteeris Bloombergile Dublinis asuva investeerimisfirma Davy analüütik Tim Cahill.

Ehkki Wienerberger põhjendas kehvi tulemusi ehitusturgude suure langusega Suurbritannias ja USAs, osutavad analüütikud ka Ida-Euroopale.

Wienerberger ise lubas järgmisel aastal investeeringuid vähendada ja finantsjuht Willy Rieti sõnul fokuseerida kasvustrateegia just Ida-Euroopasse. Eelmisel aastal kasvas ettevõtte käive selles regioonis 39 protsenti.

Wienerberger ASi käive moodustab kogu kontserni käibest alla protsendi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing